Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Inspiracje Porady Salon

Biel i czerń we wnętrzach – poradnik

Aranżacja wnętrz utrzymana w bieli i czerni często kojarzy się z ekstrawagancją i przesadną elegancją. Tymczasem są to przecież najbardziej uniwersalne i ponadczasowe kolory.

Skąd moda na białe sufity?

Drzwi Porta czerń i bielBiel sprawia, że pomieszczenia optycznie wydają się bardziej przestronne. Jest to jeden z powodów, dla których często pozostawia się biały sufit, mimo że ściany pokrywa się kolorową farbą. Czerń z kolei kojarzy się przede wszystkim z klasyką, elegancją i wytwornością. Nie ma jednak innych barw, które dopełniałyby się tak idealnie, komponowały ze sobą. Czarno-biała stylizacja pozwala wydobyć niesamowitą grę światła i cienia, która w innym zestawieniu nie byłaby tak wyraźna. Poza tym te dwa kolory stanowią doskonałe tło dla innych kolorowych akcentów, które będą wyglądać bardziej wyraziście i żywo.

Niepodważalne zalety czerni i bieli

Drzwi Porta czerń i bielCzerń powinno stosować się z umiarkowaniem, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Zbyt duże powierzchnie w odcieniach czerni mogą działać przytłaczająco, a poza tym optycznie zmniejszą pokój. I tak w małych pomieszczeniach oraz tych, do których dostęp światła jest znikomy, zaleca się ograniczenie czerni zaledwie do akcentu w dodatkach czy detalach aranżacyjnych.

Drzwi Porta czerń i bielZ pewnością zaletą koloru czarnego jest to, że na jego tle wszystkie inne barwy eksponują swój potencjał, zdają się jaśniejsze i bardziej intensywne. W takiej sytuacji nie trzeba bać się elementów w wyrazistych kolorach a nawet jaskrawych, jak róż. Dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.

Dodatki do bieli i czerni

Osobom, które lubią tradycję, polecić można meble o rozbielonych barwach typu orzech bielony czy dąb bielony. Dobrze wyglądają również te z czarną okleiną. Prezentować się będą elegancko, ale niestety brud i kurz będzie na nich bardzo widoczny.

czerń i biel aranżacjaDla osób, które pociąga ekstrawagancja, idealne będą meble i dodatki w wyrazistych i jaskrawych kolorach, jak róż, żółć, intensywna zieleń czy pomarańcz. Należy tylko zachować umiar w zastosowaniu tych barw. Zbytnie ich nagromadzenie zabije ich naturalne piękno i sprawi, że pomieszczenie będzie bliskie kiczu.

źródło: Porta KMI Poland
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *