Projektowanie Wnętrz na Facebook

Drzwi aluminiowe do domu mieszkalnego – odważna propozycja

Opublikowano: 18 maja, 2013 Autor:

Aluminium jest materiałem, który posiada wiele zalet. Niestety ze względu na kiepskie własności termoizolacyjne zwykle nie używa się go do produkcji drzwi zewnętrznych do domów. Jeden z producentów postanowił przełamać tę tendencję.

Drzwi aluminiowe Internorm AT410Drzwi aluminiowe

Aluminium to jeden z najchętniej wykorzystywanych współcześnie przez architektów materiałów. Jest lekki, a jednocześnie stosunkowo sztywny. Do tego można go pochwalić za względnie wysoką odpornością na korozję i możliwość powtórnego przetworzenia.

Z drugiej strony uchodzi za materiał o niezbyt dobrych właściwościach termoizolacyjnych, a więc nadający się raczej do biurowców czy fabryk niż domów mieszkalnych. Ten trend przełamać mają drzwi AT410 firmy Internorm. Drzwi powstały w wyniku ewolucji zeszłorocznego modelu AT400 i są jak do tej pory najlepszym osiągnięciem firmy w zakresie parametrów termicznych osiąganych przez drzwi aluminiowe.

Drzwi aluminiowe Internorm AT410Internorm AT410

Konstrukcja 3-komorowego profilu ościeżnicy z 30 milimetrowymi przekładkami z poliamidu i rdzeniem z pianki termoizolacyjnej w połączeniu z 3-komorowym izolowanym termicznie progiem pozwala temu modelowi na osiągnięcie izolacyjności cieplnej na poziomie UD=0,78 W/m2K.
Producent zapewnia, że wysokie parametry pozwalają zastosować AT410 nawet w najbardziej wymagających pod względem technicznym domach pasywnych (izolacyjność cieplna dla całych drzwi potwierdzona jest certyfikatem Instytutu Technicznego w Grazu). Zastosowanie aluminium w połączeniu z 5-ryglowym zamkiem sprawia, że konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowo dużą sztywnością i stabilnością mechaniczną.

Drzwi aluminiowe Internorm AT410 - przekrójPo co nam drzwi aluminiowe?

Główną zaletą aluminiowej konstrukcji jest łatwość jej plastycznej obróbki. Dzięki temu projektanci mogą popuścić wodze fantazji i przygotować interesujący wizualnie projekt.

Łatwy w kształtowaniu materiał sprawił, że AT410 ma całkowicie zlicowaną stylistykę uzupełnioną o w pełni ukryte zawiasy i wpuszczane pochwyty, co wpisuje ten model w utrzymujący się wśród architektów trend na minimalizm. AT410 dostępne są w wielu kolorach. Dzięki dużej liczbie możliwych kombinacji kolorystycznych i szerokiej gamie pochwytów do wyboru każdy może stworzyć drzwi według własnych potrzeb.

Internorm AT410
Tags: , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz