Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Stylowe wnętrza Trendy

Dżinsowe podłogi – ostatni krzyk mody

Drewniane, a zarazem dżinsowe. Nowoczesne podłogi firmy Baltic Wood zostały wyróżnione tytułem Inspiracja 2017. Na czym polega wyjątkowość pomysłu projektantów?

jeansowa podloga Baltic Wood

Seria podłóg drewnianych Jeans Collection Baltic Wood została uhonorowana główną nagrodą w konkursie Inspiracje 2017 w kategorii Podłogi. Zdaniem jury, złożonego m.in. z architektów i redaktorów pism wnętrzarskich, inspirowana dżinsem seria podłóg z naturalnego drewna wpisuje się w najnowsze trendy wystroju wnętrz. Członkowie kapituły docenili połączenie modnego desingu z trwałością i szerokimi możliwościami aranżacyjnymi.

Nagrodzona seria obejmuje siedem par podłóg dębowych, dostępnych w ponadczasowych i najmodniejszych obecnie barwach: od bieli i szarości po beże i brązy. Każdy z nich został powielony zarówno na wzorze deski 1-rzędowej jak i klepki 3-rzędowej. Dzięki temu możliwe jest dowolne łączenie obydwu wzorów z zachowaniem wizualnej spójności.

jeansowa podloga Baltic

– Nagrodzona kolekcja podłóg to propozycja dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań, łącząca jakość, trwałość i estetykę – mówi Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu Baltic Wood. – Bogata oferta wzorów w tej samej kolorystyce zapewnia elegancki i spójny efekt wizualny, umożliwiając zastosowanie różnych rozwiązań: deski i klepki w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach.

Podłogi z serii Jeans Collection mają trójwarstwową konstrukcję, z wierzchnią warstwą drewna o grubości 2,7 mm, która pozwala na dwukrotną renowację. Wytwarzane wyłącznie z naturalnego drewna, zachowują dobre parametry techniczne i unikatowe wzornictwo. Dzięki procesowi precyzyjnego szczotkowania we wszystkich deskach widoczna jest oryginalna struktura drewna – układ słoi czy rozmieszczenie sęków. Atutem wyróżnionych podłóg jest możliwość ułożenia ich na ogrzewaniu podłogowym.

jeansowe podlogi

Ideą konkursu Inspiracje 2017 jest wyróżnienie i zarekomendowanie najlepszych na rynku produktów wykończenia i wyposażenia wnętrz, takich jak meble, dodatki, sprzęt AGD, materiały wykończeniowe czy dekoracyjne. Jury złożone z projektantów wnętrz, przedstawicieli instytucji związanych desingem oraz dziennikarzy prasy wnętrzarskiej ocenia zgłoszone do konkursu produkty w 12 kategoriach, wybierając najciekawsze pod względem wzornictwa, jakości i funkcjonalności. Konkurs jest organizowany przez wydawnictwo Koncept już po raz drugi. Własną rekomendację konkursową przyznaje również redakcja magazynu Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów wydawanego przez Koncept.

Uroczysta Gala Rozdania Nagród Inspiracje 2017 odbyła się 4 kwietnia 2017 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *