Projektowanie Wnętrz na Facebook

Eko projekty wnętrz

Opublikowano: 29 sierpnia, 2009 Autor:

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej i troski o środowisko naturalne pojawiły się nowe trendy w aranżacji wnętrz. Wystrój i wyposażenie mieszkań zostały dostosowane do zapotrzebowania na produkty typowo ekologiczne. Poza dbałością o przyrodę, dodatkowym atutem jest swoista nieprzemijalność EKO stylu w dekoracji.

Tworząc ekologiczne projekty mieszkań w głównej mierze należy zwrócić uwagę na oszczędzanie energii. Odbywa się to poprzez najkorzystniejsze zorientowanie domów według stron świata, dobór odpowiedniego systemu uszczelniania, a także korzystanie z alternatywnych źródeł pozyskiwania mocy.

ekologiczne-meble

 

Ponadto przy dekorowaniu wnętrz warto zwrócić uwagę na wykorzystanie odpowiednich materiałów, które wyprodukowano z produktów naturalnych lub przetworzonych oraz bez użycia sztucznych barwników. Dopełnieniem ideału wnętrza w stylu EKO jest zastosowanie kolorystyki w barwach beżu, bieli i pozostałych kolorów ziemi takich jak antracyt, popiel, zielenie i żółcie, a także kolorów nieba – głównie błękitów, ale i przydymionej bieli, a nawet ciemnego szafiru. Aby ocieplić wizualnie wnętrza, polecamy dużo kwiatów. Romantyczny wizerunek przyjaznych środowisku projektów wzmocnią popularne podgrzewacze albo standardowe świece ustawione na podkładkach z białego szkła, muszelek lub innych tworzyw naturalnych. Jeśli jednak lampy okażą się nieodzowne to obowiązkowo należy wymienić zwykłe żarówki na energooszczędne.

Na rynku istnieją również ekologiczne farby, które nie wydzielają tak silnego zapachu przy malowaniu i schnięciu jak standardowe, a przy tym nie tracą na pozostałych parametrach jakościowych. Również producenci podłóg poszli o krok dalej tworząc nieszkodliwe dla człowieka i środowiska naturalnego posadzki biodegradowalne. Wykańczane naturalnymi olejami, tworzone z bambusa lub wełniane dywany spełniają kryteria odpowiednie dla certyfikatów przyznawanych przez międzynarodowe organizacje.

Dla osób, które mają nieco więcej czasu idealnym zajęciem będzie własnoręczne tworzenie dodatków na przykład z surowców wtórnych, które w niebanalny sposób odświeżą wnętrze. Tak nie wiele potrzeba, by chronić planetę i odczuć satysfakcję, tworząc wymarzony gadżet małym kosztem.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz