Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Pokój dzienny Design Salon

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o naturalnych podłogach drewnianych

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem podłogi do swojego domu lub mieszkania powinieneś wziąć pod uwagę naturalne drewno. Przed podjęciem decyzji warto jednak zapoznać się z najważniejszymi cechami takich podłóg.

Baltic Wood podlogi

1) Drewniane podłogi to inwestycja

Podłoga do wymarzonego domu czy mieszkania to inwestycja długoterminowa i tak należy ją rozpatrywać oraz kalkulować. Biorąc pod uwagę trwałość, drewniane podłogi są jednym z najbardziej efektywnych kosztowo i opłacalnych rozwiązań.

– Prawidłowo zamontowane i odpowiednio konserwowane mogą przetrwać wiele lat. Co więcej, drewniana podłoga może być odświeżana, by przywrócić jej piękno pierwotnego wykończenia – wyjaśnia Piotr Wójcikiewicz, Product Manager Baltic Wood.

2) Pielęgnacja drewnianej podłogi

Pielęgnacja naturalnego drewna sprowadza się przede wszystkim do regularnego odkurzania przy pomocy odpowiedniej końcówki ze szczotką i stosowania dedykowanych preparatów myjących oraz pielęgnacyjnych. Warto stosować rekomendowane kosmetyki do pielęgnacji, dedykowane do różnych rodzajów podłóg, które – stosowane regularnie – doskonale chronią drewno i utrzymują je w bardzo dobrym stanie przez długie lata.

Baltic Wood

3) Drewniane podłogi są ekologiczne

Drewno to surowiec odnawialny, a zrównoważona gospodarka leśna powoduje, że pozyskiwanie go wywiera minimalny wpływ na środowisko.

– Do produkcji naszych podłóg używamy surowca z certyfikowanych lasów. Baltic Wood posiada certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council) oraz Rain Forest Alliance Certified, które potwierdzają, że drewno, z którego wykonane są nasze podłogi, pochodzi z lasów i źródeł kontrolowanych, gdzie prace prowadzone są z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. – tłumaczy Piotr Wójcikiewicz.

4) Drewniane podłogi ocieplają wnętrza

Renomowani producenci drewnianych podłóg mają w swojej ofercie setki wzorów i wariantów kolorystycznych. To pozwala dobrać odpowiednie wykończenie desek osobom o różnych gustach – zarówno tym lubiącym ciepłe, przytulne wnętrza, jak i zwolennikom ascetycznego, surowego wystroju. Dodatkowo drewno ma świetne właściwości izolacyjne, lepsze niż wiele innych materiałów. Ten naturalny surowiec pomaga także utrzymać ciepło pochodzące z różnych systemów grzewczych, w tym z ogrzewania podłogowego.

Podlogi naturalne

5) Drewniane podłogi sprawdzą się także w domach z małymi dziećmi i zwierzętami

Gatunki drewna różnią się wytrzymałością i trwałością, dlatego profesjonalni sprzedawcy pomogą dobrać surowiec i wykończenie odpowiadające indywidualnym potrzebom. Na rynku dostępne są drewniane podłogi przeznaczone do bardzo intensywnego użytku, które znakomicie sprawdzają się w domach i mieszkaniach, gdzie przebywają małe dzieci lub/i zwierzęta.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *