Projektowanie Wnętrz na Facebook

Energooszczędność w moim domu – kampania edukacyjna

Opublikowano: 1 czerwca, 2013 Autor:

Ze względu na duży wpływ otoczenia na nasze samopoczucie, częściej wyposażamy mieszkania w zdrowe produkty, dokładnie sprawdzamy skład i pochodzenie materiałów wykorzystanych do budowy domów. O rozwiązaniach pomagających w uzyskaniu bezpiecznego mikroklimatu wnętrz, mówi kampania „Energooszczędność w moim domu”.

Skanska - salonOszczędzaj energię

Kampania edukacyjna w mediach „Energooszczędność w moim domu” ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie rozwiązań podnoszących standard energetyczny domu i mieszkania. W jej ramach przedstawiciele sektora budownictwa zrównoważonego prezentują korzyści wynikające ze stosowania technologii i systemów zmniejszających zużycie energii. Kampania prowadzona przez Effective PR zapoczątkowana została sondażem opinii publicznej zrealizowanym w styczniu 2013 r. przez firmę SMG/KRC MillwardBrown.

Dostęp naturalnego światła, cyrkulacja powietrza i jakość materiałów użytych do budowy i wykończenia wnętrza to według Polaków najważniejsze czynniki wpływające na komfort i zdrowie w mieszkaniu. Tak wskazali uczestnicy badania. W praktyce o naszym samopoczuciu decyduje wiele elementów, o których warto wiedzieć, decydując się na zakup lub remont mieszkania, czy domu.

badanie - Energooszczedność w domuRozwiązania przyjazne środowisku

Ostatecznie o wyborze produktów i materiałów do budowy decyduje budżet i wytyczne przyjęte przez deweloperów. Ci ostatni, ze względu na zmieniające się potrzeby klientów, coraz częściej uwzględniają w swoich projektach rozwiązania przyjazne zdrowiu i środowisku.
Oprócz materiałów użytych do budowy i wykończenia budynków, na jakość mikroklimatu wnętrz wpływa także temperatura panująca w pomieszczeniach. Otoczenie, w którym przebywamy powinno zapewniać nam komfort cieplny. Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od elementów termicznych mikroklimatu tj. temperatura, wilgotności względna, prędkość przepływu powietrza i temperatura promieniowania.

Skanska - łazienka

Utrzymaniu właściwej temperatury w pomieszczeniach sprzyja dobra izolacja termiczna budynku oraz odpowiednio dobrana wentylacja mechaniczna z rekuperacją ciepła. Dzięki nim zużyjemy też mniej energii cieplnej potrzebnej do ogrzania. A to przekłada się nie tylko na oszczędności finansowe, ale też pomaga zachować lepszą jakość powietrza, ograniczając jego przesuszenie.

Partnerzy kampanii „Energooszczędność w moim domu”

Badanie Energooszczędność w moim domu przeprowadzone zostało na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie osób w wieku od 18 lat przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Effective Public Relations oraz przedstawicieli sektora budownictwa zrównoważonego: IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki, NSG Group (właściciel marki Pilkington), Philips, Rockwool, Skanska Residential Development i Velux. Więcej informacji na temat projektu i dotyczących rozwiązań podnoszących standard energetyczny domu i mieszkania można znaleźć na profilu kampanii w portalu społecznościowym Facebook.

Skanska Holl przykładowa aranżacja
Tags: , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz