Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Kuchnia

Kuchenne zależności

Najważniejsze pomieszczenie dla każdej pani domu,  często konkurujące z salonem. Podczas gościnnych wizyt mimo, że nie jest szczególnie chętnie eksponowana, pełni niezwykle ważną rolę. Powinna być idealnym miejscem do przygotowywania potraw, ale także miejscem przesiadywania z przyjaciółmi, a nawet wspólnego gotowania.

Tryb życia a projekt kuchni
Przed rozpoczęciem planowania, w jaki sposób urządzić kuchnie swoich marzeń, tradycyjnie już, warto rozważyć podstawowe zależności. Konieczne są w tym wypadku przemyślenia na temat tego, jak często korzystasz z kuchni, czy lubisz gotować, jakie sprzęty gospodarstwa domowego muszą się w niej znajdować oraz ile osób się w niej gromadzi – czy jest połączona z jadalnią. Zdecyduj, jaka wielkość szafek jest najlepsza dla Ciebie oraz jak dużo miejsca potrzebujesz do przygotowywania potraw.
ejsmont

Uwarunkowania przestrzenne
Kolejnym punktem uzależniającym wystrój kuchni jest określenie jej kształtu, rozmiaru oraz oświetlenia dziennego i sztucznego. Warto zadbać o to, aby szczególnie w przypadku niewielkich aneksów, jak najbardziej rozświetlić pomieszczenie dodatkowymi źródłami światła oraz jasną kolorystyką. Lite drzwi szafek optycznie pomniejszają wnętrze, odwrotny efekt otrzymamy dzięki zastosowaniu materiałów odbijających światło.
ejsmont.pl

Jak zorganizować stanowiska pracy
W oparciu o współczesne normy, szerokość kuchni nie powinna być mniejsza niż 2,3 m, aby umożliwić płynne przechodzenie stref w ciągu kuchennym. Wynika to z sum długości krawędzi poszczególnych sprzętów kuchennych, czyli lodówki i kuchenki po ok. 60 cm każda, najlepiej rozdzielonych szafką ok, 40 cm, dwa razy szerszym zlewozmywakiem i blatem roboczym ok. 1m długości. Dobrze tez wygospodarować miejsce na chociaż 40 centymetrowy blat do odkładania produktów. W przypadku malej kuchni połączonej z jadalnią np. w bloku, warto również znaleźć punkt, w którym zostanie umieszczony stół. W ten sposób możliwe będzie płynne przemieszczanie się między poszczególnymi strefami przygotowania posiłków, dzięki czemu więcej niż jedna osoba, będą mogły krzątać się po kuchni. W dużych przestrzeniach szczególnie polecana jest konstrukcja półwyspu lub wyspy, które znacznie zwiększają możliwości kuchni i manewrowania między jej strefami.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *