Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Kuchnia

Wiosna w kuchni

Wiosna wreszcie do nas zawitała, dlaczego nie zaprosić jej do kuchni? Od razu zrobi się świeżo i weselej. Dobrze gdy nasze wnętrza żyją rytmem zgodnym z porami roku, dzięki czemu zmieniając tylko detale, całkowicie zmieniamy ich klimat. Przed nami miesiące  zielone, kolorowe i pachnące. Wiosna potrafi zainspirować do małych zmian. zaczynamy od kuchni…

ceramiczny zlew

1. Wiosenne porządki

Przed przystąpieniem do zmiany wystroju, najlepiej przeprowadzić czystki i pozbyć się rzeczy, które nie są potrzebne, są przeterminowane, zepsute lub po prostu nie będą pasować do naszej koncepcji – te należy schować do pudeł  gdzie będą czekać na swoją kolej. Watro pomyśleć również nad pracami konserwacyjnymi, takimi jak np. olejowanie blatu kuchennego (jeżeli wykonany jest z naturalnego drewna), wymiana filtrów w okapie czy przepalonych żarówek. Kiedy kuchnia będzie lśnić, pora przystąpić do zmiany wystroju.

2. Wiosenne akcesoria kuchenne

Najprostszą drogą do zmiany klimatu wnętrza są nowe tekstylia. Okna lśnią, więc pora zawiesić nową zasłonkę,wybierz tą w radosnym kolorze, gładka, bądź w jakiś prosty wzór – krateczkę vichy, paski lub groszki, sprawdzą się również pastele, od razu zrobi się weselej. Wybierz również pasującą rękawicę kuchenną oraz łapkę. Pomyśl nad kolorowymi akcesoriami do kuchni, ale nie przesadź z ilością barw, postaw na jeden lub dwa kolory. Zasada ta nie dotyczy pasteli – tutaj możesz poszaleć, bo wszystkie zestawienia kolorystyczne będą wyglądały dobrze.

biała kuchnia

Magia dodatków – biała kuchnia ożywiona przez żółte słoneczniki, zielone jabłuszka, cytrusy i zioła.

żółta kuchnia

Żółte zasłony i czajniczek pięknie współgrają z bielą ocieplając i ożywiając ją.

kolorowa zastawa

biało -miętowa zastawa stołowa – Tchibo

żółte serwetki

Papierowe żółte serwetki – H&M Home

kubek ikea

Biały ceramiczny kubek w zielone kwiatki – Ikea

zielona rękawica kuchenna

Zielona rękawica kuchenna z łapką – Home & You

silikonowe zaparzacze

Zaparzacze z kwiatkiem – Tiger

solniczka i pieprzniczka ptaszki

Różowe ptaszki , solniczka i pieprzniczka – Home & You

3. Ziołowy ogródek

To chyba najpiękniejsza ozdoba kuchni, a do tego smaczna i zdrowa. Załóż w kuchni miniogródek lub szklarenkę z ziołami. Oprócz prowansalskich ziół, koniecznie zasadź rzeżuchę i szczypiorek. Do całości dodaj wiosenne kwiaty tulipany, niezapominajki, szafirki lub stokrotki. Pamiętaj tylko, żeby stylistycznie pasowały do reszty akcesoriów.

zioła w kuchni

Wiosenne kwiaty i zioła w wydaniu rustykalnym – zasadzone w drewnianej skrzynce.

bateria kuchenna

Nie ma wiosny bez tulipanów

doniczka na zioła

Doniczka na zioła z plakietką – Tiger

Dzięki takim drobnym zmianom można uzyskać imponujący efekt, a kuchnia pokaże zupełnie inne oblicze – radosne, świeże i wiosenne.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *