Projektowanie Wnętrz na Facebook

Przedpokój, przedsionek, hall – efektowne wejście do domu

Opublikowano: 14 października, 2009 Autor:

Podczas projektowania wnętrz większość z nas skupia się na urządzeniu salonu, kuchni, łazienki i sypialni, poświęcając zbyt mało uwagi przedsionkowi. A przecież tu się wszystko zaczyna, tutaj przyjmujemy gości, każdy kto nas odwiedza musi tędy przejść, właśnie na jego podstawie wyrabiając sobie pierwsze wrażenie.

Niezbędne funkcje
Jak się okazuje przedsionek jest miejscem nieodzownym w każdym domu, szczególnie biorąc pod uwagę naszą strefę klimatyczną. Ochrona przed zimnem z zewnątrz, zapobieganie przeciągom oraz miejsce na mokre buty, parasole czy zabłocony wózek to najważniejsze funkcje przedsionka. Bez niego ład w mieszkaniu byłby zaburzony. Ponieważ to tutaj przyjmujemy gości przedpokój powinien również mieć sporo miejsca na zawieszenie kurtek i płaszczy oraz swoim wyglądem zachęcać do dalszego zwiedzania domu.
Komunikacja na pierwszym miejscu
Dobrze, aby to właśnie tu skupiały się przejścia do pozostałych pomieszczeń gospodarczych. Jeśli dom jest wyposażony w garaż wskazane jest, by wejście do niego znajdowało się właśnie tu – w strefie przejściowej. Niewątpliwą zaletą przedsionka jest pełnienie jednocześnie funkcji pomieszczenia pośredniczącego między innymi pokojami i bariery uniemożliwiającej ludziom obcym, takim jak listonosz czy inkasent, zakłócanie spokoju domowników.
Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2015 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz