Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dziecięcy Porady

Najlepsze fototapety dla dzieci


Własny pokój to dla dziecka miejsce, w którym odpoczywa, bawi się, uczy, a także spędza czas w gronie przyjaciół. Warto zadbać, by pokój ten był przytulny, a także odzwierciedlał zainteresowania lub pasje dziecka. Jeśli obecna aranżacja wieje nudą, pomyśl o fototapecie do pokoju dziecka, która skutecznie ożywi wnętrze, bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.

Fototapety dla dzieci motywują do nauki

Fototapeta do pokoju dziecka z motywem kosmosu
Fototapeta do pokoju dziecka z motywem kosmosu

Pokoje dla dzieci nie należą zwykle do największych, a muszą pomieścić wiele rzeczy takich jak zabawki czy książki. Warto więc pomyśleć o fototapecie 3D która dzięki złudzeniu optycznemu sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało nieskończone. Jeśli masz w domu małego fana astronomii, postaw na fototapetę kosmosu w wersji 3D, która optycznie doda dziecięcemu pokoikowi więcej przestrzeni. Jak to możliwe?

To prawda, że fototapeta do pokoju dziecka może sprawić, że wyda ci się on większy. Wystarczy, że wybierzesz wzór, który charakteryzuje się wyraźnie widoczną perspektywą. W pokoju dziecka sprawdzi się fototapeta, która pokazuje pewnego rodzaju głębię, wmawia nam, że oprócz tego, co blisko, znajduje się również coś dalej. Aby osiągnąć efekt trójwymiaru, wybierz fototapetę kosmos dla dzieci, na której niektóre planety są dalej, inne bliżej, a w oddali widać gwiazdozbiory i konstelacje gwiazd – radzi specjalista z myloview.pl.

Oprócz walorów estetycznych fototapeta kosmos dla dzieci to doskonałe źródło wiedzy, dzięki której dziecko nauczy się rozpoznawać planety, a także będzie znało ich układ we wszechświecie. Jeśli natomiast twój maluch fascynuje się geografią, pomyśl o fototapecie przedstawiającej mapę świata, na której będziecie mogli wspólnie zaznaczać cele wakacyjnych podróży, a także odbyte już wycieczki. Wybierz ścianę, której nie zastawisz meblami, aby dziecko miały łatwy dostęp do fototapety. Postaw też na taką mapę, która będzie odpowiednia do wieku dziecka. Dla maluchów możesz wybrać fototapetę mapy świata dla dzieci, na której za pomocą rysunków przedstawiono charakterystyczne dla danego kraju zwierzęta oraz słynne zabytki. Dla starszych dzieci przyda się fototapeta z podziałem na państwa, a także zaznaczeniem stolic i ważnych miast – może ona okazać się doskonałą pomocą podczas nauki do sprawdzianu.

Fototapeta do pokoju dziecka mapa świata
Fototapeta do pokoju dziecka mapa świata

Fototapety do pokoju dziewczynki – pomysł na ciekawą aranżację

Czasami zdarza się, że brat musi dzielić z siostrą jeden pokój. Za pomocą fototapety możesz rozdzielić pokój na dwie oddzielne strefy, w których zarówno dziewczynka, jak i chłopiec będą czuli się komfortowo i będą mieli swoje miejsce tylko dla siebie. Fototapeta dla dziewczynki w zależności od jej upodobań może przedstawiać bajkowe motywy, takie jak wróżki i księżniczki, ale także kwiaty, motyle, baletnice. Może również posiadać jednolity wzór, np. w kropki, gwiazdki lub kropelki wody. Najlepiej sprawdzą się pastelowe kolory, do których łatwo dopasujesz meble, pościel, a także dodatki. Fototapeta dla dziewczynki w wieku szkolnym może przedstawiać napisy, ulubiony cytat lub hasło, które skutecznie motywuje do działania.

Fototapeta do pokoju chłopca – fantastyczne zwierzęta

Fototapeta dla chłopca również powinna odzwierciedlać jego zainteresowania. Jeśli jest fanem sportu, pomyśl o fototapecie z piłkarzem lub z motywem piłki nożnej. Jeśli uwielbia fantastykę, pomyśl o fototapecie przedstawiającej smoki, wojowników lub inne baśniowe stworzenia. Dla fana wojskowych klimatów znajdziesz fototapetę we wzór moro, którym możesz ozdobić wybrane ściany. Jednym z ulubionych motywów małych chłopców są także dinozaury. Jeśli twój synek również je uwielbia, zadbaj, aby pojawiły się na ścianie w jego pokoju. Jakie wzory fototapet dla dzieci wybierają najczęściej rodzice dla swoich pociech? Rąbka tajemnicy uchylił ekspert z myloview.pl:

Ogromna ilość wzorów i motywów fototapet dla dzieci ułatwia rodzicom zadanie, ponieważ zawsze znajdą coś, co najlepiej pasuje do pokoju, ale także osobowości i zainteresowań ich dziecka. Największą popularnością cieszą się pastelowe wzory i kolory ze względu na to, że nie są przytłaczające, stanowią jedynie element ozdobny pokoju, a nie jego główną atrakcję, która zdominowałaby resztę. Motywy, na które rodzice decydują się najczęściej, to zdecydowanie dinozaury, mapy świata, motyle, wróżki, a także bajkowe obrazki przedstawiające góry czy zwierzęta.

Decydując się na fototapetę do pokoju dziecka nadasz wnętrzu baśniowego klimatu, a także stworzysz idealne miejsce do zabawy i odpoczynku, w którym maluch z chęcią będzie przebywał.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *