Projektowanie Wnętrz na Facebook

Półki wiszące – ozdoba ściany i idealny dodatek do małych mieszkań

Opublikowano: 21 sierpnia, 2017 Autor:

Kompletowanie mebli do domu i mieszkania to często trudne i pracochłonne zadanie, szczególnie dla tych osób, które nie mają doświadczenia lub nie wiedzą dokładnie, jakie meble kupić. Ogromny wybór rozmaitych elementów wyposażenia wnętrz dostępnych w sklepach, tym bardziej nie ułatwia ostatecznej decyzji. Z pewnością każdy, kto kompletuje wyposażenie mieszkania, planuje także zakup półek wiszących. Są one idealnymi meblami zarówno do małych mieszkań, które mają ograniczoną powierzchnię na przechowywanie przedmiotów, jak i do dużych domów, gdzie doskonale sprawdzają się jako ozdoba ścian oraz miejsce na przedmioty dekoracyjne.

Jak dobrać półki wiszące do wystroju wnętrza?

polka-wiszaca

Półki wiszące, tak jak i inne meble wchodzące w skład wyposażenia domu, występują w różnych kolorach i formach. Decydując się na ich zakup powinniśmy przede wszystkim ustalić kolorystykę pozostałych mebli, które znajdą się w danym pomieszczeniu. Najlepiej bowiem, aby wszystkie elementy były w tej samym kolorze, tak aby wnętrze miało spójny i estetyczny wygląd.

Jeśli planujemy, aby wystrój naszego wnętrza był utrzymany w nowoczesnym stylu, możemy wybrać półki wiszące o ciekawych kształtach, np. geometryczne składające się z jednej części lub zestawy półek, z których każdą z nich wiesza się osobno. Aktualnie bardzo modne są półki wiszące w kształcie sześcianu lub podłużne, które idealnie sprawdzą się do powieszenia np. nad telewizorem czy zagospodarują pusty fragment ściany.

Jeśli natomiast nasze mieszkanie jest zachowane w bardziej klasycznym stylu, najlepiej będzie kupić półki wiszące o tradycyjnym wyglądzie. W zależności, od tego, co będziemy na nich przechowywać, możemy postawić na półki z zakończeniem w postaci prostopadłych desek lub bez niego. Ta pierwsza opcja będzie najbardziej odpowiednia, jeśli planujemy trzymać na nich książki, płyty CD lub DVD albo inne przedmioty, które mogą się łatwo zsunąć. W przypadku przechowywania samych stabilnych ozdób, możemy natomiast zdecydować się na półki wiszące bez zabezpieczenia.

Gdzie najlepiej kupić półki wiszące?

Internet jest miejscem, gdzie znajdziemy interesujące nas elementy wyposażenia wnętrza w najkorzystniejszej cenie. Warto jest zwrócić uwagę na ofertę sklepu internetowego znajdującą się pod adresem: półka wisząca – TwojPasaz.pl. Wiele osób obawia się zakupów w sieci myśląc, że sprzedawane tam towary są gorszej jakości. Nic bardziej mylnego! Mimo swojej niższej ceny ich jakość jest bowiem tak samo wysoka, co mebli dostępnych w sklepach stacjonarnych, często pochodzą one bowiem od tego samego producenta. Aby dokonać zakupu w sklepie internetowym wystarczy jedynie dokładnie zmierzyć miejsce, gdzie chcemy umieścić półkę wiszącą, aby mieć pewność, że będzie ona dobrze dopasowana. W razie gdyby jednak okazało się, że coś nie pasuje, mamy także 14 dni na zwrot towaru, jeśli ten nie spełnia naszych oczekiwań, czego nie oferują sklepy stacjonarne.
Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz