Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Kuchnia Salon Sypialnia Łazienka

Ceramiczne płytki drewnopodobne – natura w nowym wydaniu

Miłośnicy drewna chcieliby mieć go jak najwięcej w swoim domu. Dziś wcale nie musimy wykorzystywać zasobów lasu, żeby cieszyć się pięknymi drewnianymi wzorami na podłodze. 

ILove Wood_FINWOOD_Cersanit plytki drewnopodobne

Gresowe płytki z wzorem drewna

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się płytki gresowe, które pięknie imitują drewno, zachowując naturalne sęki i rysunek jego słojów. Dzięki cyfrowej technice nadruku są tak różnorodne, że na ułożonej z nich podłodze łatwo oiągnsąć niepowtarzalny, bliski oryginałowi wzór.

Pomieszczenia urządzone z wykorzystaniem drewna mają zupełnie inny charakter niż przestrzenie pozbawione tego materiału. Drewno postrzegamy jako niezwykle urokliwe, bo poprzez swój ciepły odcień, buduje we wnętrzach przytulną i domową atmosferę. Materiał ten potrafi być jednak kapryśny – nie wszystkie gatunki dobrze znoszą wilgoć, ponadto wymaga systematycznej pielęgnacji (cyklinowania, olejowania lub lakierowania) i może się odkształcać pod wpływem zarówno wody, jak i wysokich temperatur. Nie wspominając o tym, że zakup drewnianego parkietu jest wciąż dużym wydatkiem.

I Love Wood CHESTERWOOD_Cersanit plytki drewnopodobne

Podłogi drewnopodobne

Zupełnie inaczej jest z płytkami ceramicznymi, które pozbawione są wyżej wymienionych słabości. Użycie ich w salonie nie tylko wpływa na wygląd pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalność: płytki drewnopodobne są o wiele bardziej wytrzymałe niż panele podłogowe czy drewniany parkiet, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że podłoga nie zniszczy się podczas dziecięcych zabaw czy przesuwania mebli. Ponadto płytki są lepszym wyborem w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego, idealnie przewodzą ciepło i dobrze znoszą wahania temperatur. Nie wymagają również specjalnej konserwacji ani używania profesjonalnych produktów do sprzątania – wystarczy je umyć wodą z dodatkiem zwykłych detergentów. Czy do minusów zalicza się to, że są tylko imitacją naturalnego tworzywa? Nie do końca. Przykładem może być koncept I love WOOD marki Cersanit. Odwzorowanie naturalnego drewna wykonano tu z taką dokładnością, że trudno je odróżnić od oryginału.

I Love Wood_ROYALWOOD_Cersanit plytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne możemy spotkać w kuchniach, łazienkach, przedpokojach ale też w salonach i sypialniach. Sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczenia i będą pasować do każdego stylu wnętrza – od skandynawskiego, poprzez klasyczny czy nowoczesny, po sielską Prowansję. Piętnaście  zachwycających odcieni, inspirowanych europejskim designem i odpowiadających różnym gatunkom drewna, to fascynująca podróż, która rozpoczyna się od naturalnej, jasnej kolorystyki Skandynawii, przez ciepłe odcienie, przypominające stylowe francuskie wnętrza, aż po ciemne, nasycone elegancją brązy i wenge, typowe dla angielskich, czy niemieckich domów. Tak duża gama wybarwień sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

I Love Wood_CHESTERWOOD_Cersanit plytki drewnopodobne

Nowa propozycja Cersanitu jest połączeniem poszanowania naturalnego drewna, wszystkiego co jest w nim wyjątkowe, z trwałością i odpornością gresu. Płytki w formacie 18,5 x 59,8 cm. ułożone wzdłuż obok siebie, świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, tworząc wrażenie prawdziwej drewnianej podłogi. Układane w „jodełkę” będą znakomitą bazą dla przestrzeni urządzanych w klasycznym stylu francuskim i vintage.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *