Projektowanie Wnętrz na Facebook

Nowe meble z dawnej epoki – styl klasyczny

Opublikowano: 29 listopada, 2013 Autor:

Czasem wystarczy pomysł i wzbogacenie kompozycji o kilka stylowych elementów, aby w efekcie uzyskać zupełnie nowy charakter wnętrza. Miłośników wytwornego stylu klasycznego mogą zainteresować nowoczesne meble stylizowane na te z minionych epok.

Kolorystyka i detale – wystrój klasyczny

Kolekcja Elegant IV UnimebelRóżne odcienie brązu i beżu, dobrze współgrają z wytwornymi elementami wystroju. Ich charakter sprawia, że stanowią doskonałe tło dla bogato zdobionych detali. Ubrane w oryginalną, przyciągającą wzrok formę, potrafią zmienić się w główny punkt całej stylizacji.

Do tego bardzo dobrze komponują się z niemal każdym kolorem. Nic więc dziwnego, że wciąż jest to jeden z najchętniej wybieranych zestawów kolorystycznych – szczególnie dla elementów wystroju, które zajmują stosunkowo dużo miejsca w pomieszczeniu lub naturalnie przyciągają wzrok (np. meble, kolory ścian, podłóg, dywanów).

Kolekcja Elegant IV – nowa klasyka

Z klasycznych, sprawdzonych rozwiązań skorzystali projektanci firmy Unimebel, którzy tworząc kolekcję mebli Elegant IV, postawili przede wszystkim na ciekawe wzornictwo, bazujące na klasycznych kształtach i na nowoczesnych formach detali. Kolekcja utrzymana jest w jasnym odcieniu beżu, ale charakteru meblom nadaje drewniane wykończenie w kolorze głębokiego, nasyconego brązu – ciemnego orzecha. Drewniane podłokietniki płynnie przechodzą w smukłe nóżki foteli, wersalki czy sof.

Kolekcja Elegant IV Unimebel - sofa i fotelProporcje oraz ciekawa linia tych niewielkich i skromnych na pierwszy rzut oka elementów nadają całości dostojnego, a przy tym oryginalnego charakteru. Dzięki temu meble prezentują się elegancko i nobliwie, nie przytłaczając jednocześnie całej stylizacji.

Cienka linia pomiędzy wytwornością a kiczem

Jeśli wnętrze utrzymane zostanie w jasnej, beżowej stylistyce, to pomimo znacznych rozmiarów mebli, wizualnie stanie się przestronne i świetliste. Dodanie złoconych elementów dekoracyjnych nada mu wykwintnego charakteru. Warto jednak zachować umiar, aby nie stworzyć wrażenia bogato zdobionego barokowego pałacu, który nierzadko jest przerysowany i ociera się o kicz.

Szeroka oferta kolekcji Elegant IV pozwala dobrać meble do każdego niemal wnętrza – bez względu na to, czy jest ono duże i przestronne, czy raczej kameralne.  W skład linii Elegant IV wchodzi: fotel, trzyosobowa wersalka, a także sofy w dwóch wersjach – dwu- i trzyosobowa. Wszystkie meble z wyjątkiem fotela posiadają funkcję spania, a wersalka również pojemnik na pościel.

Kolekcja Elegant IV Unimebel - wersalkaLinia Elegant IV marki Unimebel jest propozycją dla osób poszukujących klasyki w nowej oprawie. Wzornictwo kolekcji pozwala na eksperymentowanie z całością kompozycji – tylko od wyobraźni aranżera zależy, jakie tło i dodatki wybierze dla mebli i jaki finalnie efekt stylizacyjny uzyska.
Podobne tematy:

sofa i fotel
Tags: , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz