Projektowanie Wnętrz na Facebook

Pokój w optymistycznych barwach

Opublikowano: 11 kwietnia, 2013 Autor:

Dla optymistów szklanka zawsze jest do połowy pełna. Optymizm to rodzaj życiowej filozofii, której wyraz możemy dać projektując mieszkanie. Żywe i pełne radości jest połączenie odcieni żółci i zieleni.

Franc Gardiner-roleta zielonaDawka optymizmu na wiosnę – kolor żółty i zielony

Każdy pretekst jest dobry, żeby sięgnąć po kolor żółty i zielony. Żadne inne barwy nie ożywiają wnętrza tak skutecznie, dodając znanym aranżacjom świeżości i lekkości. Prezentujemy ciekawe pomysły stylizacyjne, wykorzystujące zalety wiosennych kolorów. Zielony i żółty to kolory kojarzone z wiosną i najbardziej optymistyczne zestawienie z palety barw.

Zielony koi i uspokaja, żółty to esencja pozytywnej energii. Stosowane z umiarem, zarówno w dodatkach jak i na dużych płaszczyznach (ściany czy okna) pasują niemal do każdej aranżacji i harmonijnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia: drewnianymi czy tapicerowanymi meblami. Dzięki tej neutralności, możemy je dodać niemal do każdego wnętrza i w prosty i szybki sposób ożywić wystrój.

Zielone poduszkiBarwy wiosny – subtelne dodatki

Kolorowe dodatki to optymalne rozwiązanie jeśli nie planujemy np. odnawiania ścian czy zakupu nowych mebli, a chcielibyśmy wprowadzić kolor do wnętrza. W tych kolorach możemy dobrać poduszki, ramki, lampy czy narzuty. Dobrym pomysłem jest też wybór nowej rolety.
Żółty kolor na transparentnej rolecie wychwytuje i akcentuje wiosenne słońce. W połączeniu z białym tłem łagodnie rozprowadza światło po pomieszczeniu, a wnętrze staje się jasne i rozświetlone. Zielone pasy czy drobny, kwiatowy wzór dodatkowo ożywią okno.

Zieleń żółty kuchnia aranżacjaBiel istotna w każdej aranżacji

Na wiosnę pojawia się naturalna potrzeba nadrobienia ciemnych, zimowych miesięcy. Każdy promień słońca jest na wagę złota. Wrażenie dużej, doświetlonej przestrzeni spotęgują białe ściany, które niezawodnie optycznie powiększają pomieszczenie. Biel w odpowiednim otoczeniu sprzyja każdej aranżacji.

Zestawiona z chłodnymi barwami może sprawiać wrażenie zimnej i nieprzytulnej. Otoczona ciepłymi odcieniami staje się łagodniejsza i rozjaśnia wnętrze. Zielone i żółte akcenty połączone z jasnymi elementami aranżacji zapewnią dużą dawkę optymizmu, potęgowanego przez pierwsze promienie wiosennego słońca.

Franc Gardiner-rolety
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz