Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Stylowe akcesoria

Potrzebujesz koncentracji? Zadbaj o oświetlenie.

Kreatywność zależy nie tylko od tego, co ma się w głowie, ale także od organizacji miejsca pracy i nauki. Niektórym służy bałagan, inni mogą się skupić jedynie w dobrze uporządkowanej przestrzeni. Jednak tym, co wpływa na koncentrację wszystkich jest odpowiednie oświetlenie.

Chester - lampa Novodworski Oświetlenie do pracy – efektywność ponad efektowność

Ozdobne zwisy czy kinkiety, które są źródłem nastrojowego, przytłumionego światła nadadzą charakteru naszemu salonowi, sypialni. Jeśli jednak zależy nam na oświetleniu miejsca nauki dziecka, bądź naszego biura powinniśmy postawić raczej na funkcjonalność niż na oryginalny wygląd opraw oświetleniowych.

Światło dzienne – odpowiednie usytuowanie biurka

Dla komfortu oczu najlepsze jest światło dzienne. Dlatego miejsce nauki, czy pracy powinno być usytuowane prostopadle do źródła promieni słonecznych. W ten sposób ich blask nas nie oślepia, ani nie odbija się od białych kartek papieru lub blatu biurka. Jeśli spędzamy dużo czasu przy komputerze pamiętajmy, że światło naturalne, nie może być tłem dla monitora.

Takie kontrasty lub nocna praca tylko i wyłącznie przy świetle ekranu bardzo męczą nasz wzrok. Niestety przez połowę roku nie mamy wyboru i musimy wspomagać się światłem sztucznym. Również późnym popołudniem, wieczorem oraz nocą niezbędne jest skorzystanie z takiego rozwiązania. Odpowiednie warunki do pracy zapewnią klasyczne i praktyczne zarazem, lampy biurowe. Dobór lamp jest bardzo ważny.
Oprawy oświetleniowe Chester – propozycja marki Nowodvorski

Jedną z nowości na rynku jest kolekcja opraw oświetleniowych Chester od Nowodvorski Lighting – są one rozwiązaniem kompromisowym pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością, tworzą bezpieczne dla oczu i samopoczucia warunki.

Chester - lampa Novodworski W pomieszczeniu, gdzie jest biurko oprócz światła głównego, powinny znajdować się jeszcze dwa dodatkowe źródła oświetlenia – lampa biurkowa, a także stojąca. Dobrze zdecydować się na lampy z możliwością regulacji długości, dzięki której będziemy mogli dopasować strumień światła do indywidulanych potrzeb. Należy pamiętać, że ramię stelaża powinno być odpowiednio długie, tak aby w razie potrzeby móc zbliżyć, bądź oddalić światło żarówki.

Lampy biurowe – gdy szybko zapada zmrok

Również wygląd przedmiotów w naszym otoczeniu może mieć wpływ na koncentrację. Należy więc unikać jaskrawych kolorów, które niepotrzebnie dekoncentrują, dobrze sprawdzają się zaś barwy neutralne. Zgodnie z tym założeniem zaprojektowane zostały lampy Chester. Wykonane z czarnej stali lakierowanej charakteryzują się ascetycznym, klasycznym wyglądem – wpasowują się w wystrój biura, czy pokoju do nauki, nie rozpraszając przy tym uwagi.

Często pochłonięci pracą lub nauką nie zwracamy uwagi na to, że nastał mrok, a my coraz bardziej wysilając wzrok staramy się widzieć w ciemnościach. Takie zachowanie może być niebezpieczne dla naszego wzroku i lepiej bezwzględnie o tym pamiętać. Zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych, gdy zmrok zapada już we wczesnych godzinach popołudniowych.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *