Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Łazienka

Wybór bidetu – na co zwrócić uwagę?

Użyteczność bidetu często bywa kwestionowana. Odpowiednio dopasowane urządzenie może jednak znacząco podnieść komfort funkcjonowania i ustrzec nas przed groźnymi drobnoustrojami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu wyposażenia łazienki.Bidet Grupa Armatura

Bidet pomoże w walce z bakteriami

Dla jednych bidet stanowi skuteczne rozwiązanie ułatwiające dbanie o higienę intymną, przez innych jest postrzegany jako łazienkowa fanaberia. Utrzymanie higieny w toalecie jest trudnym zadaniem. Niewidoczne bakterie, dla których wilgotna przestrzeń łazienki jest przyjaznym środowiskiem, mogą prowadzić do niebezpiecznych dla organizmu zakażeń i chorób układu pokarmowego. Szczególnie w przypadku domowników o ograniczonej odporności – dzieci, osób podatnych na zatrucia czy seniorów, rozwiązania zwiększające sterylność mogą okazać się jednym z prostszych sposobów na uniknięcie dolegliwości.

W czym objawia się praktyczność bidetu? Wśród jego zalet wyróżnia się łatwość użytkowania – mycie nie wymaga zdejmowania ubrań, a wyprofilowana forma zapewnia wygodną pozycję podczas wykonywania czynności higienicznych. Wykorzystanie wody gwarantuje natomiast dokładniejsze oczyszczenie miejsc intymnych niż przy korzystaniu z papieru.

Dopasowany zestaw łazienkowy

Większość producentów oferuje ceramikę zarówno w formie stojącej, jak i podwieszanej. Z łatwością znajdziemy więc model dopasowany do wystroju łazienki. Ze względu na konstrukcję podobną do miski ustępowej, warto pamiętać, aby przy zakupie bidetu kierować się przede wszystkim dopasowaniem jego parametrów do kształtu i kolorystyki muszli. Bliskość instalacji sanitariatów sprawia, że każdy kontrastujący element będzie wyraźnie widoczny. Brak harmonii może zaburzyć estetykę wnętrza. Praktyczny jest także wybór modelu bez załamań i elementów ozdobnych. Specyfika wykonywanych czynności determinuje częstą dezynfekcję bidetu, zbędne detale mogą więc utrudnić czyszczenie ceramiki.

Najważniejsza armatura

Ze względu na oszczędne wzornictwo sanitariatu, dominującym elementem staje się bateria bidetowa. Wybierając armaturę powinniśmy być więc świadomi faktu, że to właśnie ona będzie silnie akcentować styl w jakim urządziliśmy wnętrze. Na co oprócz estetyki warto zwrócić uwagę?

– „Baterie bidetowe, choć kształtem przypominają umywalkowe odpowiedniki, są zaprojektowane tak, aby ułatwić nam wykonywanie czynności toaletowych. Wybierając model sprawdźmy, czy umożliwia on samodzielne ustawienie kierunku padania strumienia wody. Zagwarantujemy w ten sposób komfort użytkowania wszystkim domownikom, bez względu na wzrost czy przyjętą podczas podmywania pozycję.” – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura..

Szacuje się, że podczas jednorazowego korzystania z bidetu zużywamy ok. 2 litry wody. Ważna jest w związku z tym obecność napowietrzacza. Gwarantuje on oszczędność na poziomie 50%, może więc znacząco wpłynąć na zmniejszenie rachunków.

Bateria bidetowa Grupa Armatura

Gdzie umieścić bidet?

Wpływ na wygodne przeprowadzanie codziennej toalety ma również odpowiednie ulokowanie sanitariatu. Ze względów praktycznych jest on montowany obok miski ustępowej, w odległości równej 30 cm. Jeśli metraż nie pozwala nam na wygospodarowanie miejsca w jej bezpośrednim sąsiedztwie, możemy umieścić go naprzeciwko. Przy takim rozstawieniu, należy jednak pamiętać o pozostawieniu przed bidetem wolnej przestrzeni, pozwalającej na wygodne siadanie i wstawanie. Powinna ona mieć wymiar kwadratu o boku 60 cm. Podobnie jak w przypadku muszli, optymalna wysokość wyznaczana przez górną krawędź ceramiki wynosi 40 cm, zarówno dla modeli stojących, jak i podwieszanych.

Natrysk bidetta w małej łazience

Brak wolnego miejsca, uniemożliwiający nam zamontowanie bidetu, nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z rozwiązań zwiększających poziom higieny intymnej.

– W małych wnętrzach łazienkowych z powodzeniem sprawdzą się baterie umywalkowe wyposażone w osobny natrysk typu bidetta. Specjalny przycisk umożliwia przełączenie strumienia wody z baterii na rączkę. Dzięki długiemu wężowi możemy wygodnie korzystać z urządzenia, siedząc na misce ustępowej.”– tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura.

Bidettę, obok względów higienicznych, wyróżniają przymioty praktyczne. Natrysk ułatwi nam czyszczenie toalety, obmycie brudnych butów czy szybkie napełnienie wodą dużego wiadra. Innym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w niewielkich łazienkach jest miska ustępowa z funkcją bidetu. Takie połączenie, ze względu na wyeliminowanie konieczności przemieszczania się pomiędzy sanitariatami, polecane jest osobom starszym oraz niepełnosprawnym.

Alternatywa dla małych łazienek

Brak wolnego miejsca, uniemożliwiający nam zamontowanie bidetu, nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z rozwiązań zwiększających poziom higieny intymnej. – W małych wnętrzach łazienkowych z powodzeniem sprawdzą się baterie umywalkowe wyposażone w osobny natrysk typu bidetta – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Specjalny przycisk umożliwia przełączenie strumienia wody z baterii na rączkę. Dzięki długiemu wężowi możemy wygodnie korzystać z urządzenia, siedząc na misce ustępowej – dodaje. Bidettę, obok względów higienicznych, wyróżniają przymioty praktyczne. Natrysk ułatwi nam czyszczenie toalety, obmycie brudnych butów czy szybkie napełnienie wodą dużego wiadra. Innym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w niewielkich łazienkach jest miska ustępowa z funkcją bidetu. Takie połączenie, ze względu na wyeliminowanie konieczności przemieszczania się pomiędzy sanitariatami, polecane jest osobom starszym oraz niepełnosprawnym.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *