Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

D.I.Y. - zrób to sam Porady

Biała podłoga – malujemy parkiet

Biały kolor we wnętrach jest niekwestionowanym hitem. Już dawno ze ścian przeszedł na meble, a z nich – na podłogę. Przedstawiamy krok po kroku przemalowywanie starego parkietu. To wcale nie jest trudne.

Drewniany parkiet to ozdoba naszego wnętrza. Zadbany i odpowiednio impregnowany posłuży w dobrym stanie przez lata. Jednak często się zdarza (zwłaszcza w mieszkaniach z odzysku), że stan parkietu jest opłakany. Poza uszkodzeniami mechanicznymi, drewno i lakier mają tendencję do żółknięcia, dlatego naszym oczom ukazuje się podłoga w niezbyt wyrafinowanym kolorze musztardy. Co wtedy zrobić? Wymienić ją na coś innego, a może dać jej drugie życie? Oto krótki instruktaż jak samodzielnie pomalować podłogę.

1. Stan przed metamorfozą. Pożółkły parkiet aż prosi się o lifting.

parkiet

2. Zaczynamy od przywrócenia szczelin pomiędzy deseczkami. W tym celu żłobimy je delikatnie nożykiem. Jest to dość pracochłonne, ale efekt wart jest zachodu. Dzięki temu zabiegowi, motyw jodełki będzie widoczny na pomalowanej podłodze.

odnawianie parkietu

3.  Teraz możemy uzupełnić szpachlą ubytki w drewnie, zeszlifować całość papierem ściernym i odtłuścić podłogę rozpuszczalnikiem. W ten sposób przygotujemy parkiet na nałożenie farby.

odrestauroywanie parkietu
4. Zanim jednak przystąpimy do malowania, trzeba nałożyć farbę podkładową, czyli grunt. Czekamy dobę aż grunt zaschnie, dopiero po tym czasie możemy malować.

gruntowanie podłogi

5. Na drugi dzień możemy nałożyć farbę. W tym celu należy wykorzystać farbę do malowania podłóg, np. uretanowo – alkidową, nakładamy ją za pomocą wałka.

malowanie podłogi

6. Efekt końcowy. Odnowiona w ten sposób podłoga musi nabrać odpowiedniej twardości, dlatego chodzić po niej będzie można po około dwóch dniach. Ze wstawieniem mebli najlepiej poczekać tydzień lub nieco dłużej.

biały parkiet

pisc from http://sentymentyiprezenty.blogspot.com
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *