Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura

Grzejnik podtynkowy – jak to działa?

Źródła ciepła można wykorzystać najefektywniej, gdy zostaną one zainstalowane w miejscu powstawiania największych strat energii. Czym zatem różnią się i jak działają grzejniki podtynkowe od typowych systemów grzewczych i popularnych podłogówek? 

3thermo grzejniki podtynkowe sciana

Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Systemy ogrzewania powierzchniowego znane są już od dawna. Popularne niegdyś piece kaflowe były protoplastami dzisiejszych nowoczesnych grzejników podtynkowych 3THERMO.  Różnica dotyczy jedynie lokalizacji źródła ciepła. Piec umieszczony był w jednym miejscu, a grzejniki podtynkowe rozmieszczone są na całej powierzchni ściany. Gwarantuje to perfekcyjne rozmieszczenie ciepła, bez konieczności kumulowania dużej energii w jednym miejscu.

Jak działa grzejnik podtynkowy?

Układy grzewcze powinny być montowane w miejscach, w których odbywa się największa strata ciepła. Takimi powierzchniami są ściany zewnętrzne i stropodachy. Grzejniki podtynkowe 3THERMO, działają wewnątrz ścian. Dzięki temu, inaczej niż systemy konwekcyjne, tworzą aktywnie termiczną powierzchnię bez konieczności ogrzania powietrza. Ponadto, ogrzewanie ścienne bilansuje straty ciepła w miejscu ich powstawania. Dzięki doskonałej zdolności akumulacyjnej ciał stałych jest tańsze w eksploatacji niż w przypadku stosowania tradycyjnych kaloryferów.

3thermo grzejniki podtynkowe podloga

– „Układ pionowy ścian w porównaniu do poziomego układu podłogi sprawia, że emisja cieplna ma zdecydowanie większy udział w przekazywaniu energii niż w przypadku ruchu powietrza. Poza właściwościami fizycznymi i ekonomicznymi są jeszcze walory zdrowotne, gdyż grzejniki podtynkowe 3THERMO z jednej strony nie wysuszają powietrza, a z drugiej uwalniają ściany od wilgoci.” – mówi Patryk Nowakowski z 3THERMO.

Ogrzewanie ścienne lepsze niż podłogowe?

3THERMO_4Popularne dotychczas rozwiązania technologiczne nie sprzyjały rozwojowi tej formy ogrzewania. Wprowadzone pod tynk rurki z wodą powodowały jego pękanie. Ważnym problemem był też sposób montażu i precyzyjne odpowietrzenie układu oraz podatność na rozszczelnienia i wyciek wody. Systemy elektryczne wytwarzały natomiast pola elektryczne, które przyciągały kurz. Efektem był widoczny „przebieg” kabla grzewczego w ścianie.

Nowoczesne grzejniki podtynkowe 3THERMO eliminują wszystkie te problemy. Zapewniają także pełną funkcjonalność ścian (możliwość wiercenia bez ryzyka uszkodzenia instalacji). Prostota montażu i bezpieczeństwo użytkowania wskazują, że 3THERMO może być określany jako ciepło przyszłości.

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *