Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Kuchnia

Kuchnia z wyspą – funkcjonalna i przestronna

Wyspa to wolno stojący kompleks mebli przykrytych blatem roboczym, dostępnym z każdej strony. Zagospodarowanie jej zależy  od naszych upodobań o potrzeb. Możemy umieścić w niej szafki kuchenne, szuflady a także sprzęt AGD; zmywarkę, piekarnik, kuchenkę czy zlewozmywak.

Wyspa kuchenna nadaje wnętrzu lekkości przez to, że nie wszystkie meble i sprzęty skoncentrowane są pod ścianami. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli dysponujemy kuchnią otwartą, ponieważ zajmuje dość sporo miejsca. Jeżeli natomiast chcemy się zdecydować na wyspę w kuchni zamkniętej, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że wymagana minimalna powierzchnia to 15m2. Poza tym, by praca wokół wyspy była komfortowa, powinniśmy zaplanować co najmniej metr wolnej przestrzeni wokół blatu. Jeśli nasza kuchnia nie spełnia tych wymogów, może warto zastanowić się nad półwyspem lub innym rozwiązaniem.

Wyspa oddzielająca kuchnię od salonu czy jadalni staje się łącznikiem między nimi, przez co dobrze widoczne przez domowników czynności kuchenne stają się elementem życia rodzinnego i towarzyskiego. Jest to idealne miejsce do urządzenia domowego barku, przy którym na pewno sprawdzą się hokery. Można przy nim wypić kawę czytając poranną gazetę. Stawiając na wyspie ekspres do kawy, stworzymy domową minikawiarnię. Jeżeli wyspa ma służyć przede wszystkim do gotowania, polecam instalację elektryczną, gazowa może przysporzyć problemy i spore koszty. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór płyty indukcyjnej. Przyda się także okap z oświetleniem i blat roboczy.

Wyspa oprócz swojej funkcjonalności, powinna być ozdobą wnętrza. Aranżacja zależy od upodobań domowników, jednak jeśli znajduje się w kuchni otwartej powinna współgrać ze stylistyką salonu. Bardzo ważną rzeczą jest utrzymywanie porządku. Za dekorację mogą posłużyć zawieszone na górze naczynia, takie jak patelnie, łyżki lub metalowe garnki. Sprawdzą się też motywy roślinne; zioła w doniczkach, czosnkowe warkocze lub inne ozdobne warzywa, np. dynie.

kuchnia z wyspą

wyspa kuchenna

nowoczesna kuchnia

pics from czterykaty.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *