Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Design Trendy

Trend: Pikowane meble

Pikowania co jakiś czas stają się jednym z najsilniejszych trendów nie tyko w modzie , ale i we wnętrzach. Projektanci tkanin i mebli coraz częściej sięgają po przeszycia by nadać im  ciekawej struktury i trójwymiarowości.

Jedną z największych i najsławniejszych miłośniczek pikowań jest francuska projektantka Inga Sempe. Od wielu lat współpracuje z firmą Ligne Roset, dla której tworzy tapicerowane sofy, fotele i łóżka. Moda na pikowania sięga 1973 roku, kiedy to Michael Durcaroy zaprojektował sofę Togo, która do dziś cieszy się mianem mebla kultowego. Model ten sprzedał się w ponad 800 000 egzemplarzy, jest niekwestiowanym bestsellerem i sztandarowym produktem marki. Współczesna designerka, Inga Sempe korzysta z inspiracji lat siedemdziesiątych i tworzy nowoczesne projekty, nawiązujące do wzornictwa sprzed czterech dekad. Jednym z pierwszych projektów były  fotele i sofy Moël, swoją formą przypominające postawione kołnierze pikowanych kurtek. Pionowe przeszycia biegnące od podstawy do krańca oparcia mebla eksponują jego niezwykłą formę. Sofy i fotele są niezwykle miękkie i i dzięki elastycznym oparciom zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Kolejnym hitem okrzyknięto sofę Ruché. Jej drewniana konstrukcja długo budziła wątpliwości, jednak ostatecznie podjęto wyzwanie połączenia prostej, surowej ramy z finezyjną, pikowaną tapicerką. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Na pierwszy rzut oka, sofa wygląda jak drewniana ławka przykryta pikowaną kołdrą. Mebel jest niewielki, kompaktowy –  ciekawa jest też wersja szezlonga z odsłoniętą drewnianą częścią, która może pełnić rolę stolika. Sofa Ruché była jednym z meblowych hitów ubiegłego roku. Do kultowej kolekcji dołączyło także pikowane łóżko.

 

sofa ruche

Kultowa sofa Ruché projektu Ingi Sempe

pics from oerindesign.com

pikowane fotele

Pikowane fotele Moël

pikowana sofa ruche

Sofa Ruché – wariant z drewnianym blatem

pikowane poduszki

Pikowane tkaniny z nowej kolekcji firmy Italvelluti

sofa togo

Sofa Togo

meble ligne roset

pics from taskhome.com

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *