Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Osprzęt elektryczny w Twoim domu

Osprzęt elektryczny w domu to nie tylko klasyczne łączniki i standardowe gniazda. W tej kategorii produktowej zawiera się również szeroka gama akcesoriów dodatkowych, takich jak regulatory temperatury, czujniki ruchu, ściemniacze światła czy gniazda teleinformatyczne: RTV, głośnikowe i komputerowe.

Ściemniacz OspelKomfort życia dzięki regulatorom i czujnikom

Dzięki tym urządzeniom instalacja elektryczna może funkcjonować jeszcze sprawniej, a korzystanie z domowych urządzeń stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Każdy ma swoje własne preferencje, dotyczące natężenia światła i temperatury w pomieszczeniu. Co więcej, upodobania te zazwyczaj uzależnione są od rożnych okoliczności, takich jak pora dnia i roku lub też wykonywane w danej chwili zajęcie. W przypadku temperatury zależność jest zazwyczaj prosta: im zimniejsza aura na zewnątrz, tym cieplej chcemy mieć we własnym domu. Jak jednak bez wysiłku sterować światłem i temperaturą w mieszkaniu? Z pomocą przychodzi tutaj wygodny i prosty w obsłudze osprzęt elektryczny.

Steruj światłem i temperaturą

Firma Ospel w tym zakresie poleca urządzenia z linii produktowej Karo. Seria ta, poza klasycznymi łącznikami i gniazdami, zawiera również funkcjonalne ściemniacze oraz regulatory temperatury. W pierwszym przypadku do wyboru są tradycyjne ściemniacze przyciskowo-obrotowe, a także bardziej zaawansowane ściemniacze wielofunkcyjne, którymi sterować można pilotem na podczerwień lub dotykiem. Dzięki nim można szybko i płynnie zmienić stopień natężenia światła w salonie czy sypialni. W rzadziej używanych wnętrzach, takich jak korytarz, spiżarnia czy garaż, przydatnym akcesorium okazać się może natomiast elektroniczny czujnik ruchu, który samodzielnie włączy oświetlenie, kiedy ktoś wejdzie do pomieszczenia. Zarządzenie ogrzewaniem w domu ułatwią z kolei praktyczne regulatory temperatury. Linia produktów Karo firmy Ospel oferuje regulatory z sondą podpodłogową, idealne do pomieszczeń, w których zastosowano elektryczne lub wodne ogrzewanie podłogowe, a także nowoczesne regulatory z czujnikiem napowietrznym. Będą one samodzielnie kontrolować temperaturę w domu i dostosowywać ją do parametrów zaprogramowanych wcześniej przez domowników.
Osprzęt elektryczny OspelMultimedialne centrum rozrywki

W większości polskich domów i mieszkań znaleźć można co najmniej kilka nowoczesnych urządzeń elektronicznych: telewizory, komputery czy telefony, konsole, zestawy kina domowego i inne sprzęty z segmentu RTV. Podłączenie wszystkich tych urządzeń do instalacji elektrycznej wymaga dużej precyzji i dobrej organizacji. Aby stworzyć we własnych czterech ścianach multimedialne centrum rozrywki wystarczy odpowiednio dopasować osprzęt elektryczny i przynależne do niego akcesoria dodatkowe. Prosty i wygodny montaż sprzętu radiowo-telewizyjnego umożliwią specjalnie zaprojektowane w tym celu gniazda, antenowe i głośnikowe. Przykładem może być kolekcja osprzętu Karo firmy Ospel, w której znaleźć można różnego rodzaju gniazda  antenowe: od prostych gniazd typu F, w wersjach: pojedyncze i podwójne, mające zastosowanie w prostych, domowych instalacjach, przez gniazda RTV końcowe i przelotowe do najbardziej zaawansowanych RTV-SAT w odmianach końcowe i przelotowe umożliwiające budowanie sieci kablowych. W przypadku gniazd głośnikowych również można wybrać spośród pojedynczych i podwójnych. Chociaż w dobie smartfonów, laptopów i Internetu bezprzewodowego mogą one wielu osobom wydawać się mało funkcjonalne, to jednak nie obejdzie się bez nich żadne dobrze zorganizowane domowe biuro czy nowoczesna firma.

Regulator temperatury OspelTradycyjne łączniki światła i gniazda, potocznie zwane „kontaktami”, to standardowe i niezbędne elementy każdej instalacji elektrycznej. Czasem jednak nie warto ograniczać się do minimum, lecz sięgnąć po dodatkowe akcesoria ułatwiające sterowanie elektryką w domu. Praktyczne regulatory temperatury, funkcjonalne ściemniacze światła i czujniki ruchu, a także zaawansowane gniazda antenowe i komputerowe bez wątpienia zaliczyć można do grona produktów, które usprawnią działanie domowej instalacji elektrycznej.
7 KOMENTARZY

 1. dla mnie tutaj prym wiedzie Ospel – naprawdę robi wrażenie!

 2. dokładnie, też stawiam na Ospel. firma z tradycją, która nie boi się nowoczesnych rozwiązań

 3. ja bym poleciła Karo.jest bardzo klasyczna, ale nie nudna 🙂

 4. niedawno przeczytałam ciekawy art. dotyczący
  właśnie serii Karo.W bardzo ciekawy sposób były
  rozmieszczone gniazdka i kontakty, a w zasadzie
  to w potrójnej lub poczwórnej ramce i wszystko
  razem, w pozycji zarówno poziomej jak i pionowej.

 5. ja z kolei wybrałam serie Sonata również z ospela
  bo jest w kilku różnych kolorach i można ją
  montować na różne sposoby nap. czarna ramka i klasyczne
  białe włączniki, lub jak to woli.Widziałam takie
  połączenia u koleżanki, a teraz mam u siebie i muszę
  przyznać, że wyglądają bardzo efektownie.

 6. ja też mam karo! i jestem bardzo zadowolony – dobra jakość i ładny wygląd -a to najbardziej się liczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *