Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Projektowanie on-line

{mosimage cw=201 ch=136 iw=201 ih=136}

Projektowanie on-line jeżeli jeszcze nie rewolucjonizuje to zapewne już niedługo zacznie rewolucjonizować polski rynek projektantów wnętrz. Jeśli zastanawiasz się w jakim stopniu projektowanie on-line może być lepsze, dlaczego osobiste spotkanie z klientem może może zostać zastąpione przez kontakt poprzez internet odpowiedź poniżej.

Dwoma głównymi powodami są czas i… oczywiście pieniądze. Po chwili zastanowienia nie ma wątpliwości, że czas jaki musimy poświęcić na omówienie kwestii projektu z klientem na pewno się zmniejszy gdy zrobimy to poprzez kilka rzeczowych mail'i, niż tracąc czas na dojazd do klienta.

–>

Projektowanie on-line zaoszczędzi Twój czas… 

Z drugiej strony jest również tańsze dla klienta, który nie musi płacić setek złotych za wizytę projektanta u siebie w domu, a wykonać wszystko on-line za ułamek tej kwoty.

Projektowanie on-line zaoszczędzi zatem Twój czas i pieniądze…

Kwestia finansowa jest oczywiście powiązana z czasem. W czasie, w którym spotkalibyśmy się z klientem na żywo możemy obsłużyć poprzez internet kilku innych.

Projektowanie on-line jest zatem wydajniejsze…

Dochodzą również inne poboczne kwestie, jak na przykład sprawa związana z tym iż wszystkie nasze kontakty mamy udokumentowane mail'owo. Nie pojawi się zatem sytuacja, w której klient będzie starał się nas przekonać, że przecież miało być inaczej i on na pewno o tym wspominał. Działa to oczywiście w dwie strony. Przypomnę, że list elektroniczny może być podstawą do dochodzenia swoich racji w sądzie.
Projektowanie on-line jest zatem bezpieczniejsze… {mosimage cw=419 ch=374 iw=419 ih=374}

Takie podejście do projektowania jest również wygodne dla klienta, który może nie mieć czasu bądź możliwości ze względu na prace lub dzieci, aby osobiście spotykać się z architektem. Wtedy pozostaje jedynie samemu próbować projektować przy użyciu programów komputerowych… Jeżeli jednak chciałoby się zasięgnąć rady fachowców pozostaje odnalezienie firmy, która wykona nasz projekt on-line… co wcale nie jest łatwą sprawą. Polskie firmy architektoniczne ciągle praktykują jeszcze tylko i wyłącznie spotkania na żywo z klientem.

<>Dlaczego zatem firmy nie wykorzystują w pełni dobrodziejstw jakie niesie ze sobą projektowanie on-line? Przecież wystarczy tylko mieć dostęp do internetu, żeby mieć dostęp do architekta. A przynajmniej mogłoby tak być.

Być może dlatego, że firmy architektoniczne chciałaby mieć jakieś oprogramowanie wspomagające i usprawniające kontakty z klientem – program, który pozwoliłby w łatwy sposób zarządzać treścią graficzną dostarczaną klientowi – wizualizacjami, panoramami czy rzutami. Programów takich jest oczywiście jeszcze mniej niż firm zajmujących się tego typu działalnością – jeden jest na pewno.

 
Aby obejrzeć całą panoramę należy kliknąć na powyższym obrazku i z wciśnietym lewym przyciskiem poruszać myszą(Do wyświetlenia panoramy potrzebny jest odtwarzacz QuickTime)

Virtual Project – to aplikacja, która może być odpowiedzią na potrzeby sprawnego zarządzania i wspomagania projektowania on-line. Dzięki tego typu aplikacji klient ma możliwość zapoznania się z projektem przez internet. Korzyści takiego rozwiązania są następujące:

  1. klient, po zalogowaniu na stronie, będzie miał możliwość oglądania postępów prac oraz propozycji ze strony pracowni architektonicznej
  2. zdalny dostęp do harmonogramu prac wykonania projektu
  3. sprawna komunikacja architekt – klient – klient może po obejrzeniu zostawić wiadomość odnośnie przedstawionych mu grafik. Architekci naturalnie również tą drogą mogą się kontaktować z klientem, proponując odpowiednie rozwiązania.

Przy większym projekcie, gdzie częste wysyłanie większej ilości grafik mail'owo byłoby uciążliwe, a także dla większej liczby klientów, program taki wydaje się niezbędny.

Do tej pory w Polsce projektowanie on-line mogło się jedynie kojarzyć z programem do projektowania on-line, jednak miejmy nadzieję, iż niedługo się to zmieni, ze względu na korzyści, zarówno firm architektonicznych, jak i ich klientów.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *