Projektowanie Wnętrz na Facebook

Stylowy zegar ścienny – dopasuj go do wnętrza (część 2.)

Opublikowano: 26 maja, 2013 Autor:

Zegary spełniają zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną. Wybierając czasomierz do powieszenia na ścianie powinniśmy wypośrodkować obie te cechy. Zegar musi być czytelny i niezawodny, a zarazem dobrze dopasowany do wnętrza.

Zegar 3 w 1

Zegar Time Sqare sklep Fabryka FormDla tych, którym nie wystarcza prosta funkcjonalność zegara powstał Time Square – zegar połączony z tablicą magnetyczną, po którym można pisać kredą. Można na nim zapisywać ważne wiadomości, spisać harmonogram dnia czy przyczepiać zdjęcia.
Tablicę montuje się do ściany za pomocą kołków rozporowych.

Ze względu na nietypową estetykę Time Square sprawdzi się raczej w pomieszczeniach kuchennych – w miejscu, gdzie rozpoczynamy dzień i planujemy co ma się wydarzyć w ciągu bieżącego tygodnia.

Zegar – książka

Zegar Book Karlsson sklep Fabryka FormPropozycją dla bibliofila jest zegar, ukryty na półce z książkami. Świetna imitacja pozwala umieścić czasomierz wśród prawdziwych pozycji drukowanych, co eliminuje problem wieszania go na ścianie. To rozwiązanie przydatne zwłaszcza, gdy w pomieszczeniu nie ma zbyt dużo wolnego miejsca na ścianach.

Zegar Book przeważnie występuje w 3 kolorach – błękitnym, żółtym oraz czerwonym (są także inne wersje, w tym czarna). Jego obudowę wykonano z papieru oraz tworzywa sztucznego.

Zegar znany z telewizora

Zegar Testpage  sklep Fabryka FormZwłaszcza to trochę starsze pokolenie pamięta czasy, gdy na ekranach telewizorów pojawiał się notorycznie ekran kontrolny. Oznaczało to, że dana stacja zakończyła już nadawanie i właśnie trwa przerwa w emisji. Pojawiał się także, gdy w przekazie występowały usterki techniczne.
Znajdujący się na tarczy zegara telewizyjny ekran kontrolny, przywołuje wspomnienia i skłania do refleksji, wywołując jednocześnie uśmiech na twarzy osób, które pamiętają go z dawnych czasów. Zegar Testpage z pewnością ożywi stonowane wnętrze salonu. Występuje w kilku wersjach, m.in. ze szklanym cyferblatem.

Zegar dla melomana

Zegar Vinyl Tap sklep Fabryka FormKształt zegara Vinyl Tap nawiązuje do płyty winylowej, charakterystycznej dla czasów, w których królowały gramofony i adaptery.

Tarcza zegara przypomina czarną, winylową płytę, z naklejoną na nią czerwoną nalepką informacyjną. Ciekawostką są jednak wskazówki prezentowanego tu zegara, które swoją formą nawiązują do kształtu ramienia gramofonu. Zegar wykonano ze szkła i tworzywa sztucznego. Świetnie wkomponuje się w ciemne pomieszczenie, którego ściany pokrywają plakaty gwiazd muzyki lub wiszące instrumenty.

 

Prezentowane czasomierze to tylko niektóre ciekawe propozycje rynkowe. Wkrótce zaprezentujemy kolejne zestawienie

 
Podobne tematy:

zegar na sciane gramofon
Tags: , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz