Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Kuchnia

Co zamiast płytek na kuchenną ścianę?


Kafelki to najbardziej znane wykończenie kuchennej ściany nad blatem roboczym. Jest to wybór funkcjonalny i prosty w utrzymaniu w czystości, dlatego nadal wiele osób się na niego decyduje. Obecnie jednak dostępne są inne możliwości, które skutecznie mogą zastąpić płytki na kuchennej ścianie. Poznaj nowoczesne rozwiązania, które pozwolą urządzić Ci funkcjonalne i bardzo designerskie pomieszczenie.

nowoczesna kuchnia

Wybierz oryginalne rozwiązania do swojej kuchni

Przez lata płytki na kuchennej ścianie nad blatem uważane były za najlepsze i najrozsądniejsze rozwiązanie. Dlatego właśnie można było je spotkać w praktycznie każdej kuchni. Stopniowo na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej kształtów, kolorów oraz stylów kafelków do kuchni. Mimo to, płytki lub kafle nie dla każdego są zadowalającym wyborem. Na szczęście obecnie można wybierać również między innymi opcjami, które pozwolą na stworzenie oryginalnego wnętrza.

Rozwój nowoczesnych technologii w branży budowlanej pozwala na tworzenie nowych, ciekawych produktów. Sprawdzają się one również w bardzo wymagających pomieszczeniach. Dzięki temu ścianę w kuchni między blatem roboczym, a szafkami, można pomalować specjalną farbą, która jest odporna na wilgoć oraz prosta w utrzymaniu w czystości. W kuchni wykorzystać można również specjalne tapety, które przeznaczone są do mokrych pomieszczeń. Bardzo oryginalnym wyborem są także nowoczesne panele ze szkła hartowanego, które dostępne są w wielu różnych wariantach.
Szeroki wybór dekorów ułatwia dopasowanie elementów

Bardzo nowoczesnym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem na kuchenną ścianę są również specjalne dekory w postaci paneli wnękowych. Panele wnękowe dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach. Pozwala to na ich idealne dopasowanie do konkretnego pomieszczenia. Można dobrać je tak, aby pasowały je kolorystycznie do blatu, aby stworzyć jednolitą wnękę lub postawić na kontrastowe kolory, które podkreślą nowoczesną stylistykę pomieszczenia.

Panele wnękowe przeznaczone do kuchni są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w mokrym pomieszczeniu. Tego typu materiały dostępne są w naprawdę wielu wariantach kolorystycznych oraz stylistycznych. Dostępne są dekory, które imitują marmur lub granit, a także eleganckie warianty, które swoją fakturą i stylistyką do złudzenia przypominają naturalne drewno. Panele wnękowe od renomowanych producentów to gwarancja bardzo funkcjonalnej kuchni na lata, która jednocześnie będzie prezentować się bardzo efektownie i elegancko.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *