Projektowanie Wnętrz na Facebook

Świąteczne dekoracje – zadbaj o atmosferę

Opublikowano: 14 grudnia, 2012 Autor:

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Śnieg i mróz za oknem pomagają nam już teraz poczuć ich atmosferę. Budować ją możemy także poprzez świąteczną dekorację wnętrz. Choinka i jemioła to nie wszystko…

Świąteczne dodatki – stwórz niepowtarzalny klimat

klimat świątTrwa adwent, a więc czas radosnego oczekiwania na najbardziej rodzinne święta w roku. Świąteczne porządki i zakupy mogą być jeszcze bardziej udane, jeśli po ich zakończeniu będzie można usiąść w pięknie przyozdobionym pomieszczeniu, ciesząc się nie tylko urokiem zimy, ale także własnoręcznie zbudowaną atmosferą.

Świąteczne dodatki, budujące specyficzny klimat tych dni to nie tylko choinka i jemioła zawieszona pod sufitem. Niewielkie, gustownie rozmieszczone gadżety potrafią zamienić nawet ponure wnętrza w pełne koloru. Adwentowe świeczniki, świeczki, oszronione gałązki, płatki śniegu i renifery to tylko niektóre elementy, które możemy w tym celu wykorzystać.

Lotari rolety - świętaKolorystyka świąt opiera się tradycyjnie na trzech barwach: bieli śniegu, zieleni choinki i czerwieni gwiazdy betlejemskiej. W ciemny grudniowy wieczór nie może zabraknąć choinkowych lampek, które rozświetlą wnętrze. Przy eleganckich aranżacjach sprawdzą się jednokolorowe: żółte bądź białe, za to najmłodszych najbardziej ucieszą wielobarwne światełka.

Co zrobić, jeśli zabraknie śniegu?

Lotari rolety - świętaJeśli świąteczne dni przyjdzie nam jednak spędzić bez białego puchu za oknem, możemy sami zaaranżować specyficzny klimat świąt. Odgrodzić się od świata zewnętrznego roletą, która stanowi idealne tło dla świątecznych ozdób – w zależności od wieku domowników mogą to być bałwanki, reniferki i Mikołaje dla najmłodszych. Wybór jest duży, co więcej nie musimy być zdani tylko na własną inwencję.

Lotari rolety - świętaW dekoratorze firmy Lotari można zaprojektować własną roletę ze specjalnym zimowym nadrukiem i przenieść  ulubione wzory także na tkaninę. Dla miłośników prostej elegancji pomysłem aranżacyjnym są rozjaśnione przez białe lampki, monochromatyczne kompozycje ze złotych i srebrnych gwiazdek. Odpowiednią kolorystykę podczas zasiadania do świątecznego stołu uzyskać można dzięki jednokolorowym roletom w eleganckich odcieniach np. bordo bądź butelkowa zieleń.

Jak widać na przedstawianych fotografiach, pozornie niewielkie dodatki potrafią całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Święta coraz bliżej, warto do tego czasu zadbać o by były niezapomniane, tak jak te z okresu dzieciństwa.Lotari rolety - święta
Tags: , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz