Projektowanie Wnętrz na Facebook

This is Sparta, czyli jak urządzić swoje pierwsze mieszkanie?

Opublikowano: 30 czerwca, 2014 Autor:

Przeprowadzka „na swoje” to marzenie niemal wszystkich młodych ludzi. Po latach mieszkania z rodzicami czy pomieszkiwania w akademikach przychodzi moment, gdy zaczynamy myśleć o wyprowadzce. Przy wyborze mebli zwracamy wówczas uwagę na styl, ale przede wszystkim na ich dobry stosunek jakości do ceny.

Sparta HelvetiaMeble tanie, ale z klasą

Zaraz po podjęciu decyzji o zamieszkaniu we własnym lokum pojawia się pytanie – jak je urządzić i jak wybrać meble stylowe, funkcjonalne i, co ważne, niedrogie.

Aranżacja wnętrza wpływa na nasze samopoczucie, komfort, a nawet efektywność. Przystępując do urządzania pierwszego własnego mieszkania, powinniśmy określić swoje potrzeby i zastanowić się nad funkcjami, jakie mają spełniać nowe meble. Wybierając wyposażenie nie warto kierować się jedynie walorami estetycznymi –  wygoda użytkowania i dopasowanie ich do powierzchni mieszkania to nie mniej ważne kwestie.

Sparta Helvetia mebleMeble a styl życia

Wybór mebli powinien być dostosowany do naszego stylu życia. Na przykład, mając zwierzęta czy małe dzieci, lepiej zdecydować się na meble w ciemniejszej tonacji, wykonane z materiałów odpornych na plamy czy zarysowania. Ponieważ najwięcej czasu spędzamy w pokoju dziennym, w którym spotykamy się z rodziną czy podejmujemy gości, konieczne jest wyposażenie go w solidne, uniwersalne meble.

– „System Sparta, w którym połączono elementy wykonane z płyty w kolorze szarego dębu country z nowoczesnym, eleganckim czarnym szkłem, jest jednocześnie dekoracyjny i trwały, a duży wybór poszczególnych elementów systemu umożliwia łatwą aranżację wnętrza.” – radzi Mariusz Król, kierownik Sprzedaży Krajowej marki Helvetia Wieruszów.
Meble SeleneSparta i Selene – proste i funkcjonalne kolekcje mebli

W sypialni, która powinna być miejscem odprężenia i wypoczynku, sprawdzi się jasna, spokojna kolorystyka i harmonijne formy.

– „Zestawienie kolorów Dąb Sonoma jasny z białym połyskiem w membranie to propozycja kolekcji Selene do modnej sypialni. Tradycyjne uchwyty zostały tu zastąpione systemami PUSH, które pozwalają na ciche zamykanie drzwi i szuflad i niczym niezakłócony odpoczynek. Doskonałym uzupełnieniem tej kolekcji jest stworzone do strefy dziennej Selene WM. Oświetlenie ledowe rozjaśnia i optycznie powiększaj przestrzeń, a duża ilość elementów kolekcji ułatwia aranżacyjne potyczki początkującym.” – mówi Mariusz Król z Helvetii.

 

Pamiętajmy, by nie popadać w skrajności i nie kupować mebli wyłącznie ze względu na wygląd, cenę lub wymiary. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki mamy szansę wyposażyć mieszkanie w meble, które odzwierciedlą nasz styl i  będą nam służyć przez lata.
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz