Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Newsy

Chcesz wynająć mieszkanie? Ceny są bardzo zróżnicowane…

Warszawa pozostaje miastem, gdzie ceny najmu należą do zdecydowanie najwyższych w Polsce. Według analizy przeprowadzonej przez zespół portalu nieruchomości domy.pl średni miesięczny czynsz za wynajęcie kawalerki w stolicy wynosi ok. 1 550 zł, czyli o blisko 300-500 zł więcej niż w pozostałych czterech największych miastach Polski – Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu.
wynajem mieszkań
Wysokość czynszu w ogromnej mierze zależy od lokalizacji mieszkania w granicach danego miasta. W Warszawie kawalerkę można bez większego problemu wynająć już za ok. 1 000 zł, jednak zazwyczaj tylko w dzielnicach peryferyjnych, czyli np. na Targówku, Bemowie lub w Wesołej. Za podobny lokal w centrum oraz w innych dobrze skomunikowanych lokalizacjach będziemy musieli zapłacić nawet dwa razy więcej. Na wysokość czynszu wpływa również to, czy mieszkanie położone jest w bliskości punktów usługowych – sklepów, przychodni, a także szkół i przedszkoli.

O wysokich cenach najmu w Warszawie świadczy chociażby to, że za mieszkanie 2-pokojowe w stolicy zapłacimy więcej (2 169 zł) niż za 3-pokojowe w takich miastach, jak Wrocław (1 952 zł), Łódź (1 904 zł) czy Poznań (1 822 zł). Na wszystkich pięciu analizowanych przez portal domy.pl rynkach największych miast Polski średnia kwota czynszu za lokum 3-pokojowe jest prawie dwa razy wyższa od przeciętnej wysokość miesięcznego czynszu za kawalerkę. Na przykład w Łodzi za M 1-pokojowe wydamy ok. 1 000 zł, natomiast na 3-pokojowe ok. 1 904 zł. Podobnie w Krakowie za 1-pokojowe mieszkanie zapłacimy miesięcznie ok. 1 190 zł, a za 3-pokojowe – 2 030 zł.

Nie dziwi więc fakt, że w miastach akademickich sporym powodzeniem cieszą się raczej większe lokale, chętnie wynajmowane np. przez grupy studentów – przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Na 2-pokojowe M najmniej wydamy w Łodzi i Poznaniu – średnio trochę powyżej 1 400 zł. W stolicy na miesięczny czynsz za takie lokum będziemy musieli przeznaczyć już ok. 2 200 zł, a we Wrocławiu średnio ok. 1 600 zł.

Chcąc wynająć minimum 3-pokojowe mieszkanie w czterech największych miastach Polski, wyłączając Warszawę, będziemy musieli liczyć się z miesięcznym wydatkiem rzędu 2 000 zł. W stolicy na czynsz za 3-pokojowe M musimy przeznaczyć już ok. 3 000 zł, a na 4-pokojowe średnio aż 4 650 zł.

Sprawdź, jak plasują się ceny wynajmu mieszkań w Twoim mieście?

Photo by: podatki.gazetaprawna.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *