Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura Design

Design na zewnątrz – projekty w przestrzeni miejskiej

Przestrzeń publiczna i architektura miejska to także miejsca do prezentowania umiejętności designerów i projektantów. Równie ważna, co sam projekt budynku, jest przestrzeń wokół niego. Wybierając mieszkanie, ludzie zwracają przecież także bacznie uwagę na jego otoczenie.

Design budynków użyteczności publicznej

design przestrzeni miejskichNajlepsi developerzy tworząc budynki użyteczności publicznej – biurowce, hotele, urzędy czy punkty usługowe, starają się architektonicznie dopasować obiekt do otaczającej zabudowy i charakteru danego miejsca. Postęp technologiczny i przemiany kulturowe ostatnich lat pokazały, że jakość przestrzeni publicznej jest ważna dla mieszkańców miast, a także wpływa na stopień integracji i poczucie tożsamości społeczności lokalnych.

Przeszklone wieżowce o podwyższonym standardzie, w których mieszczą się ekskluzywne galerie handlowe lub swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje, a także salony samochodowe lub obiekty usługowe typu SPA i wellness to przykłady nowoczesnej zabudowy miast. Starannie zaprojektowane bryły oraz materiały pracują na efekt architektonicznej elegancji. By całość stanowiła udany projekt, należy zadbać także o teren przylegający do budynku – elegancko zaaranżowane podjazdy, parkingi i przestrzeń wokół to wizytówka całego obiektu.

Wokół domów, bloków, wieżowców…

design przestrzeni miejskichJak uzupełnić współczesne budownictwo miejskie i zagospodarować teren np. przed wejściem, doradza Adam Maroszek, dyrektor handlowy firmy Bruk.

– „Obecnie najczęściej spotykane elementy do aranżowania przestrzeni publicznej to głównie ławki i kosze na śmieci. Projektanci marki Modern Line stworzyli kolekcję, której zadaniem jest przełamanie tego schematu i dostarczenie wszystkim architektom funkcjonalnych i różnorodnych mebli miejskich, odpowiadających jednocześnie współczesnym trendom. Stołki, ławy i ławodonice Harmony, czy donice Regular i BIG to propozycje z betonu architektonicznego pozwalające w sposób twórczy i designerski zaplanować przestrzeń miejską, unikając oczywistości elementów wykonanych z kompozytu, żeliwa czy aluminium”.

Modernistyczne ławki, kosze na śmieci czy donice w przestrzeni miejskiej

design przestrzeni miejskichMeble miejskie mogą łączyć proste kształty w innowacyjny sposób. Skandynawska prostota i urok wyważonych, geometrycznych brył to pomysł na ciekawą aranżację zarówno przestrzeni przed biurowcem klasy A, jak i na stworzenie unikalnej kompozycji w nowoczesnym parku. Intrygująca i funkcjonalna elegancja to przyszłość miejskiej architektury. Warto już teraz zrezygnować z półśrodków i tworzyć przestrzeń o ponadczasowym designie. Miejmy nadzieję, że ten trend będzie realizowany w naszym kraju na większą niż obecnie skalę.

design przestrzeni miejskich
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *