Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Architektura

Dom inspirowany zimą – ściany i dach w chłodnych barwach

Wielu z nas szuka ciekawych pomysłów na wykończenie swojego domu od zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem może być inspiracja zimowym pejzażem. Chłodne barwy mogą iść w parze z oszczędnymi rozwiązaniami.

germania-simetric_pladurr-relief-icecrystal

Dom w chłodnej tonacji

Dom zachowany w chłodnej kolorystyce efektownie prezentuje się nie tylko zimą. Szarość, grafit, biel, błękit oraz głęboki brąz to odcienie najczęściej wykorzystywane również przy realizacji projektów minimalistycznych oraz nowoczesnych. Ponadto klasyczna paleta barw sprawi, że bez względu na modę dom harmonijnie dopełni okoliczny krajobraz.

zimowa-blachodachowka-blachotrapez

Pogrążona w zimowym śnie natura nie obfituje w kolory i zróżnicowane formy, urozmaicające przydomowy krajobraz. Dlatego też decydując się na stonowany i nawiązujący do zimy projekt otoczenia zyskujemy przede wszystkim pewność, że także poza sezonem będzie prezentował się estetycznie. Podstawą jest oczywiście paleta barw. Jasne odcienie zawsze stanowią dobry wybór, ponieważ sprawiają, że bryła domu staje się lżejsza, a także tworzy właściwy kontrast z ciemniejszym dachem i drzwiami frontowymi. Elewacja w odcieniu rozmytej szarości, ciemnobrązowa stolarka okienno-drzwiowa, srebrne orynnowanie oraz zdobiony, żeliwny płot to sprawdzony zestaw dla miłośników zimowej harmonii. Dopełnieniem domu w chłodnej odsłonie staną się oczywiście iglaki oraz zimozielone rośliny, które o każdej porze roku zadbają o nieco żywszą kolorystykę.

Zimowe ściany i dach

Obok elewacji kluczowym elementem wykończenia domu jest dach. Aby jak najbardziej nawiązywał do zimowej aury warto w miejsce tradycyjnych dachówek wybrać produkt o niespotykanym wyglądzie. Duże pole do popisu dają pokrycia z blachy o unikatowej powłoce.

blachodachowka-germania-simetric_pladurr-relief-icecrystal_blachotrapez_fot-blachotrapez

– „Zupełną nowością na rynku jest stosowana w produktach segmentu premium powłoka Pladur Relief iceCrystal, którą pokryte są blachodachówki Germania Simetric. Już sama nazwa wskazuje, że wyglądem przypominają kryształy lodu. Opatentowana technologia sprawia, że dach mieni się niczym śnieg w promieniach słońca. W przypadku tej powłoki ciekawa estetyka idzie w parze z wysoką jakością, przez co dom zyskuje wykończenie nie tylko efektowne, ale przede wszystkim odporne na kapryśne warunki pogodowe. Blachodachówka jest bowiem materiałem o podwyższonej odporności na ścierane, zabrudzenia, korozję i zarysowania.” – mówi Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez. – „Dzięki temu dom będzie zawsze ciepły, suchy i bezpieczny, bez względu na to, czy za oknem panuje sroga zima, czy burzowe lato.”

Sam dach może diametralnie odmienić wygląd domu, a w przypadku blachodachówki nawet leciwa więźba nie stanowi przeszkód – jest ona znacznie lżejsza niż inne pokrycia, dlatego może być bezpiecznie montowana tak na nowych, jak i starszych budynkach.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *