Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Jak wybrać szafki i inne akcesoria łazienkowe

autorem artykułu jest Przemysław S

Jak zatem dobrać najlepsze akcesoria łazienkowe spośród tak bogatej oferty sklepów i jak urządzić własną łazienkę tak, aby być zadowolonym z końcowego efektu? Jeszcze zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy przyjąć podstawowe kryterium – ceny. To znacznie zawęzi krąg poszukiwań potrzebnych nam sprzętów, takich jak choćby ceramika łazienkowa, szafki łazienkowe czy nawet glazura. Niewątpliwie zaletą tak szerokiego i urozmaiconego rynku wyposażenia łazienek jest fakt, że wśród tej bogatej oferty właściwie każdy może znaleźć coś na własną kieszeń. Dziś nawet najtańsza ceramika łazienkowa, glazura czy inne akcesoria łazienkowe są produkowane ze stosunkowo dobrych materiałów i w dość ciekawej stylistyce. Zatem nie trzeba dysponować dużą kwotą aby ładnie i w dobrym guście urządzić swoją łazienkę.

–>

Jeśli wiemy już ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na wyposażenie łazienki, w drugiej kolejności należałoby się zastanowić ilu będzie użytkowników tego pomieszczenia, a w związku z tym jakie akcesoria łazienkowe będą nam niezbędne, a z których można zrezygnować na przykład z uwagi na ograniczony metraż. Bardzo praktyczne jest montowanie w łazienkach, z których korzysta kilku domowników dwóch umywalek. Ważną decyzją jest również wybór pomiędzy prysznicem a wanną, gdyż rzadko metraż łazienki pozwala na swobodny montaż obu tych elementów. W większych łazienkach można rozważyć umieszczenie bidetu, który nie jest elementem niezbędnym ale z pewnością przydatnym. Dziś ceramika łazienkowa występuje właściwie w każdym kolorze i w bardzo wielu wzorach, zatem można dobrać ją tak, aby zajmowała jak najmniej miejsca i jednocześnie była maksymalnie funkcjonalna i pasowała do reszty wystroju łazienki.

Decydując o tym jakie akcesoria łazienkowe znajdą się w pomieszczeniu, które projektujemy nie wolno zapominać, że niezbędne będą szafki łazienkowe. Można kupić je gotowe, często z wbudowaną umywalką i lustrem, ale co raz większą popularnością cieszą się meble łazienkowe przygotowywane pod wymiar. Ta ostatnia możliwość ma tą zaletę, że po pierwsze wykorzystujemy w sposób ekonomiczny wolną przestrzeń łazienki, a poza tym sami możemy dobrać sobie pasujący kolor i materiał, z którego mają być wykonane szafki łazienkowe. Dziś najpopularniejsze są lakierowane powierzchnie Mdf, ale również impregnowane drewno, rattan, wiklina czy metal. Tak więc niepozorna szafka łazienkowa może stać się prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę zanim rozpoczniemy poszukiwanie najlepszego dla nas wyposażenia łazienek jest kwestia kolorystyki. Łazienka, choć jest odrębnym pomieszczeniem powinna w jakimś stopniu współgrać kolorystycznie z resztą mieszkania. Dobrze byłoby również gdyby nie odbiegała znacząco od stylu, w jakim urządzone są pozostałe pomieszczenia. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że zdecydowane, mocne kolory glazury czy bardzo oryginalne wzory ceramiki łazienkowej mogą nam się szybko znudzić. W praktyce na dłuższą metę sprawdzają się nieco bardziej stonowane kolory glazur i bardzie tradycyjne formy jeśli chodzi o akcesoria łazienkowe czy szafki łazienkowe. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że tak urządzona łazienka szybko nam się opatrzy, a kolory i stylistyka wyjdą z mody.

Każdy, kto planując swoją wymarzoną łazienkę weźmie pod uwagę powyższe kryteria może być spokojny, że efekt końcowy nie będzie dla niego rozczarowaniem.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *