Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Kuchnia

W jaki sposób dbać o patelnie

Większość z nas, podczas przygotowywania posiłków, chętnie sięga po patelnie. Niestety czasami przychodzi taki moment, gdy stwierdzamy, że nasza ulubiona patelnia dłużej już nam nie posłuży. Pomimo warstwy mającej na celu zapobieganie przywieraniu produktów do patelni, nasze potrawy przyklejają się do jej dna, a my tracimy cierpliwość podczas smażenia. Najczęściej gołym okiem jesteśmy w stanie dostrzec, że powłoka wewnątrz patelni uległa zniszczeniu. Zastanawiamy się wówczas, czy mogliśmy temu zapobiec i dochodzimy do wniosku, że owszem.

patelnia

Drewniane i silikonowe łopatki oraz szczypce z silikonowymi końcówkami

Podczas smażenia na patelni nie powinniśmy używać ostrych narzędzi tj. widelec lub nóż, czy też metalowych łopatek i szczypców. Produkty przewracamy oraz mieszamy drewnianą lub silikonową łopatką. Jeśli używamy szczypców, należy sięgnąć po szczypce z silikonowymi końcówkami. Nie drapiemy naczyń, nie używamy dużej siły podczas mieszania. Pod żadnym pozorem nie kroimy mięsa na patelni. Niektórzy chcąc sprawdzić, czy mięso już się usmażyło, potrafią naciąć mięso na patelni, przy okazji uszkadzając powłokę patelni.

Ręczne zmywanie patelni

Mycie ręczne patelni przedłuży jej czas użytkowania. Zasadniczo nie zaleca się mycia patelni w zmywarce. Do mycia używamy płynu do naczyń oraz miękkiej strony gąbki do naczyń, a nawet ściereczki, aby nie zniszczyć powłoki patelni. Do mycia z zewnątrz możemy użyć nieco mocniejszego środka jak mleczko do czyszczenia naczyń i twardszej strony gąbki lub druciaka. Jeśli patelnia przypaliła się lub zaschła, nie wolno jej pod żadnym pozorem szorować. Należy nalać do niej ciepłej wody z niewielką ilością płynu i odstawić do namoczenia.

Przechowywanie patelni

Najlepszym miejscem do przechowywania patelni są haki umieszczone na kuchennej ścianie lub nad wyspą kuchenną. Jeśli nie mamy takich możliwości lub lubimy mieć wszystko pochowane do szaf, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, by nie wkładać do szafy jednej patelni bezpośrednio na drugiej. Warto zaopatrzyć się w przekładki do patelni, które ochronią patelnię przed uszkodzeniami. Jeśli nie mamy przekładek, wystarczy zwykła ścierka kuchenna, lub wycięty kawałek tektury, który włożymy między patelnie.

Jeśli będziemy zwracać większą uwagę na to, w jaki sposób korzystamy z patelni, jak je myjemy oraz w jaki sposób je przechowujemy, posłużą one nam znacznie dłużej. Dłuższy czas używania patelni to nie tylko mniejsze wydatki dla nas, ale i mniejsze obciążenie dla naszego środowiska. Sprawdź ofertę patelni nieprzywierających tutaj.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *