Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Obecność sztuki w nowoczesnym wystroju wnętrz

Myśląc o współczesnych rozwiązaniach architektonicznych dla wnętrz zarówno publicznych jak i prywatnych odczuwa się ciągłe dążenie do odkrywania nowych tendencji.
Architekci uaktywniają również starą stylistykę w wzornictwie tapet, dywanów, mebli aż po naczynia i sprzęt AGD.

–>

{mosimage cw=186 ch=241 iw=186 ch=241}

Stary design lat 50. i 60. połączony ze współczesnymi modernistycznymi rozwiązaniami, pojawił się w trendach wnętrzarskich już na początku 2000 roku. Dziś do tego wizualnego kolażu możemy zaliczyć barokową ornamentykę kwiatową, która bardzo często spoczywa na ścianach w minimalistycznych, dwukolorowych wnętrzach przepastnych salonów. Wszelkie zabiegi dążą do uzyskania nowej kategorii wnętrza, indywidualnej i odkrywczej w stosunku do trendów panujących na rynku. Dziś, w czasach masowej produkcji zdecydowanie wygrywają rzeczy oryginalne, stworzone dla konkretnej grupy klientów, najlepiej w minimalnym nakładzie. Masowość produktu jest dziś w wystroju wnętrz nie tyle nie modna, ale i niepożądana. Wielu architektów w swoich projektach sięga po egzotyczną sztukę ludową, etniczne piękno i antyki od wieków było cenione i zdobiło wnętrza. Właśnie, ale teraz mamy XXI wiek, czym zastąpić naszą potrzebę posiadania przedmiotów unikatowych, które poza swoją oryginalnością, będą nieść za sobą znaczące dla nas walory estetyczne? Idąc dalej, miło jak przedmiot, o którym myślimy będzie reprezentacyjny i widoczny, dopełni i podkreśli charakter wnętrz naszego mieszkania nadając im szlachetność i klasę.

Wzorując się po raz kolejny na wcześniejszych pokoleniach, w nasz architektoniczny kolaż możemy wciągnąć tradycję, tym razem będzie to tradycja kolekcjonowania sztuki. Chociaż współczesne kierunki artystyczne wymykają się wszelkim próbą domowego kolekcjonowania, do nich należą między innymi instalacje, filmy wideo, performance, na szczęście wielu artystów skupia się na tradycyjnych technikach jak malarstwo olejne, grafika warsztatowa, fotografia czy mała forma rzeźbiarska. Obecność takich dzieł w naszym mieszkaniu jest już łatwiejsza do technicznego ogarnięcia. Dlaczego warto kolekcjonować sztukę? Oprócz kategorii oryginalności i luksusu, które dzieło sztuki wniesie do naszego domu, musimy być świadomi jak bardzo wpłynie to nasz autorytet, gdyż posiadanie dzieł sztuki od wieków wyznaczało wysoki status kolekcjonera i dobre pochodzenie.

{mosimage cw=498 ch=159 iw=498 ih=159}

Tylko ludzie o wysokiej kulturze osobistej i intelektualnych zainteresowaniach kochają sztukę. Zakup sztuki oprócz wszelkich przyjemności estetycznych może być inwestycją finansową, która z pewnością stanie się naszą „emeryturą”, lub majątkiem dla naszych wnuków. Współczesna sztuka, daje widzowi bardzo duże pole do popisu, w odróżnieniu od starych mistrzów, dzisiejsi artyści nie tworzą dzieł sztuki o jednoznacznym przekazie, dają odbiorcy ten komfort, że dzieło sztuki staje się nośnikiem indywidualnych emocji treści odbiorcy i kolekcjonera. Współcześni artyści w swojej sztuce nie odpuszczą żadnemu tematowi, który składa się na naszą rzeczywistość, w takiej „książce telefonicznej” artystycznych symboli, każdy z nas doszuka się dzieła, z którym w pełni się zidentyfikuje.

{mosimage cw=498 ch=159 iw=498 ih=159}

Kupując dzieło sztuki do naszego domu nie tylko stajemy się posiadaczem jednego w swoim rodzaju cennego przedmiotu artystycznego, ale, jak to się potocznie mówi „nad kanapą” wieszamy ładunek naszych wyobrażeń, marzeń, tęsknot i radości. To jak rozumieć sztukę i jak stać się jej sympatykiem wymaga pomocy specjalistów (art. konsultantów). Na polskim rynku istnieje wiele galerii komercyjnych, które maja w swojej ofercie sztukę artystów młodego i średniego pokolenia. MOA art. jako alternatywa dla polskich galerii komercyjnych, jest firmą, która oprócz dużej oferty dzieł artystów młodego pokolenia, popularyzuje kolekcjonowanie sztuki, wychodząc naprzeciw klientom, którzy dotychczas nie mieli doświadczenia w kontakcie ze sztuką. W ostatnim czasie MOA wydało katalog cyfrowy promujący artystów współpracujących z MOA art. Do katalogu cyfrowego dołączona jest ulotka, z której można dowiedzieć się więcej o możliwościach kolekcjonowania sztuki.

{mosimage cw=317 ch=260 iw=317 ih=260}

Na płycie CD dzięki łatwej nawigacji, obejrzymy kilkaset prac artystów młodego i średniego pokolenia z dziedziny malarstwa, grafiki tradycyjnej, fotografii, rzeźby i sztuki instalacji. Katalog został zbudowany z myślą o promocji młodej sztuki przy jednoczesnym wsparciu polskiego rynku sztuki i skierowany jest zarówno do większych firm jak i osób prywatnych. Prace zamieszczone w katalogu są na sprzedaż. Katalog MOA art jest nowatorski pod względem treści i formy, w przystępny sposób zachęca do zakupu dzieł. Katalog można zamówić pod numerem (0 61) 641 62 63. MOA to poznańska firma funkcjonująca na rynku od 2 lat, łącząca sferę biznesu z współczesną kulturą wizualną. Rozwiązania, jakie proponują trzy działy firmy obejmują najnowsze nurty w designie (MOA design), instalacjach świetlnych w przestrzeniach użytku publicznego (MOA light) i sztuce (MOA art). W odniesieniu standardów światowych, obecność sztuki poza jej specjalistycznym obszarem w polskich realiach, nie jest tak popularne. MOA art obrało sobie za cel misję popularyzowania różnych form kolekcjonowania współczesnej sztuki, jednym z tropów jest współpraca z architektami wnętrz otwartymi na interdyscyplinarne i ciekawe rozwiązania.

Zespół MOA art
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *