Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Jadalnia Stylowe akcesoria

Świąteczny stół – podpowiedzi stylisty

Stół jest głównym miejscem spotkań świątecznych. To na nim goszczą najlepsze potrawy i wokół niego rozgrywają się wydarzenia. Z tego powodu w te dni, powinien wyglądać wyjątkowo. Jak przyozdobić stół na święta? Doradza Hanna Maruta, stylistka marki home&you.

home&ou Święta Stół Stół gotowy na święta

Stół, przy którym spotykamy się z rodziną i najbliższymi podczas Bożego Narodzenia, ozdobiony jest różnorodnością wyśmienitych potraw, a tym, co podkreśla ich wyjątkowość i wspaniałą atmosferę, jest specjalne świąteczne nakrycie. Warto o nie zadbać odpowiednio wcześnie, aby było staranne, gustowne i wprawiało gości w radosny nastrój.

home&you Wianek-Xmas-Fruits– „W pierwszej kolejności wybierzmy kolorystykę dodatków i styl, w jakim chcemy przyozdobić stół. Mogą to być np.: dekoracje w tradycyjnym połączeniu czerwieni z zielenią, minimalistyczne w kolorze srebra lub szykowne i połyskujące. Ciekawy efekt uzyskamy także zestawiając fioletowe ozdoby z zielonymi czy tworząc stylizację o pastelowych barwach.” – mówi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.
home&you Świąteczny stółDekoracje na świąteczny stół

Każdy element świątecznego nakrycia dobrze jest zaplanować w najmniejszych szczegółach.

– „Kilka dni przed Wigilią sprawdźmy, czy nasza zastawa i szkło stołowe są kompletne, i czy mamy odpowiedni obrus oraz serwetki. Na bożonarodzeniowym stole nie powinno zabraknąć także świec i stroika. Dodatkowym akcentem mogą być np. figurki aniołów ustawione przy każdym nakryciu czy też małe bombki ułożone na igliwiu. Świąteczny stół pełen jest także elementów, które mają swoją symbolikę – jak sianko położone pod obrusem, puste nakrycie lub gwiazda betlejemska. Możemy też zaskoczyć gości nietypowymi pomysłami – np. w otwieraną bombkę włożyć łuskę karpia lub grosik na szczęście, w postawionych do góry nogami kieliszkach umieścić kolorowe bombeczki, a sztućce schować do kieszonki ozdobionej świątecznymi motywami.” – podpowiada stylistka home&you.

home&you Stroik-Grisstyle
1 KOMENTARZ

  1. Ja bym bardzo chciała, żeby królowała gwiazda betlejemska i jej czerwień u mnie na stole…nawet kupiłam czerwony obrus 😀 a ze stroikiem jeszcze kombinuję, myślałam, żeby po prostu stworzyć własnoręcznie jakąś doniczkę do tej rośliny…może z elementami cynamonu..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *