Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura Trendy

Wszechstronność zastosowań płyt wiórowych

Wiórowe płyty budowlane mają wiele zastosowań. Przydają się nie tylko w pracach budowlanych, ale również w aranżacji wnętrz.

płyty mfp Pfleiderer - biuro Uniwersalne płyty wiórowe

Płyty wiórowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością i łatwością obróbki. Można zbudować z nich stoiska, ścianki, ekspozytory, stoły i inne bryły użytkowe. Będą one solidne, precyzyjnie wykonane i trwałe. Płyty mfp sprawdzają się także przy okazji budowy stoisk targowych, oprawy wystaw i ekspozycji, przygotowaniu scenografii filmowych i teatralnych. Z płyt można konstruować siedziska, ścianki, wycinać w nich ażury, frezować wzory czy napisy na ich powierzchni.

Minimalna długość śrub lub gwoździ to 50 mm lub dwukrotna grubość płyty, przy czym odstęp gwoździa od krawędzi płyty powinien wynosić co najmniej 15 mm. Na płycie da się z łatwością pisać, co ułatwia wykonywanie oznaczeń przy pracach montażowych. Można także ją zmywać bez ryzyka odbarwień.

płyty mfp Pfleiderer - konstrukcjaZalety płyty mfp w wykończeniu wnętrz

Płyta mfp zastosowana wewnątrz pomieszczenia stwarza duże możliwości. Po pierwsze jest to dość tanie rozwiązanie, dzięki któremu szybko można ,,pogrubić” ścianę. Płyta mfp umożliwia wytłumienie odgłosów w poszczególnych pomieszczeniach, pozwala cieszyć się ciszą i spokojem, bez odgłosów kroków, czy skrzypienia podłóg.

Płyta wiórowa – zamiennik płyty OSB

Wyszlifowana powierzchnia umożliwia swobodne klejenie płyty, bądź malowanie, co pozwala osiągnąć dodatkowe walory dekoracyjne. Płytę można więc stosować jako ściankę działową w pomieszczeniach, zwłaszcza tam, gdzie brakuje miejsca na grubszą ścianę. Dla utrzymania gładkości powierzchni zaleca się stosowanie gruntów lub farb nie wodorozcieńczalnych (poliuretanowe, uretanowe, olejne itp.).




płyty mfp Pfleiderer - zastosowaniePłyty wiórowe można używać do wykonania elementów, takich jak okładziny ścienne, podesty, schody, antresole, regały i zabudowy wnęk. Z płyty budowlanej można także wykonywać siedziska, stoliki, półki, skrzynie na zabawki, tablice i inne elementy przydatne w domu czy biurze. Może stanowić np. alternatywę dla okładzin korkowych, które bardzo przypomina swoim wyglądem po polakierowaniu.

Struktura płyty wiórowej mfp

Wielofunkcyjna płyta wiórowa mfp charakteryzuje się zwartą budową z długimi, cienkimi wiórami ułożonymi w różnych kierunkach i klejonymi żywicami z melaminą. Sprawiają one, że produkt jest stabilny, wytrzymały na obciążenie w obu kierunkach i odporny na wilgoć. Nadaje się do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

zastosowanie płyty mfp Pfleiderer Obszary, w których może zostać wykorzystana płyta wiórowa to: deskowanie poszycia dachu, pokrycia podłóg, stropów, ścian, ogrodzenia placu budowy jak również wykończenie ścian i pomieszczeń. Dodatkowo zabezpieczona płyta mfp może być materiałem do budowy małej architektury: domków letniskowych, szop, schowków na narzędzia czy rowery, altan czy bud dla zwierząt.

Płyty wiórowe mfp dostępne są w kilku rozmiarach. Ze względu na uniwersalność oraz prostotę użycia zyskują coraz większe grono zwolenników. Są stosowane nie tylko przy aranżacji wnętrz mieszkalnych, ale również obiektów użyteczności publicznej jak biura, hotele, restauracje, obiekty handlowe.

 

 




ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *