Projektowanie Wnętrz na Facebook

Całkowicie niewidoczne rynny

Opublikowano: 29 listopada, 2015 Autor:

Modny w ostatnim czasie styl skandynawski to nie tylko kwestie związane z designem – proste formy i barwy. To także innowacyjne rozwiązania architektoniczne. Jednym z nich jest bezokapowy system, dzięki któremu rynny umieszczone na budynku są niewidoczne.

System bezrynnowy Galeco

Rynny, których nie widać

System Bezokapowy, oferowany w Polsce przez firmę Galeco, montowany jest w ociepleniu budynków, a całość zasłania specjalna maskownica, która – dostępna we wszystkich kolorach systemu STAL –  daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i bez trudu dopasowuje się do pokrycia dachowego czy koloru elewacji. Dla najbardziej wymagających istnieje możliwość lakierowania maskownicy na dowolny kolor z palety RAL.

Innowacyjny Produkt przeznaczony jest dla domów i niewielkich obiektów przemysłowych bez okapu, a stworzony został po to, by ułatwić pracę architektom i projektantom, kreującym nieszablonowe formy budynków.

Szczelny system bezokapowy Galeco

System Bezokapowy jest całkowicie bezpieczny. Ryzyko przeciekania jest wyeliminowane dzięki zastosowaniu mufy uszczelkowej, która na styku rur zapewnia maksymalną szczelność. Całość zabezpieczono dodatkowo poprzez zamontowanie pasa podrynnowego, który w razie ewentualnej nieszczelności – odprowadza wodę poza warstwę ocieplenia.
Na system Bezokapowy składa się kombinacja trzech materiałów, przekładająca się na optymalne wykorzystanie ich właściwości. Główny poziom rynnowy został wykonany ze stali, która jest najtrwalsza i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Rury spustowe – jako że umieszczone są wewnątrz – z PVC-U, a najbardziej wyeksponowana część, czyli maskownica – została stworzona ze stali powlekanej dostępnej w pełnej gamie kolorystycznej. Wszystko po to, aby elewacja budynku została wykończona według indywidualnych gustów.

Bezrynnowy system Galeco

Montaż i demontaż rynien Galeco

Autorskim rozwiązaniem Galeco jest ponadto łącznik doczołowy (dylatacyjny). Łączy on ze sobą dwie rynny bez potrzeby spawania ich czy klejenia. Dzięki listkom montażowym, rynnę można łatwo „wpiąć” w łącznik na zasadzie dźwigni, która gwarantuje jej szczelne przyleganie.

Co ważne, system – mimo że schowany wewnątrz elewacji – nie sprawia żadnych trudności konserwacyjnych. Maskownica zaprojektowana została bowiem w sposób umożliwiający jej błyskawiczny montaż i demontaż pozwalający na nieograniczony dostęp do rynny.
Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz