Projektowanie Wnętrz na Facebook

Żywy kolor – jak stworzyć efektowne wnętrze

Opublikowano: 19 czerwca, 2013 Autor:

Dla osób nowoczesnych, które nie boją się odważnych, jasnych barw ciekawą propozycją mogą być kolekcje płytek i paneli, łączące kontrastujące zestawienia i designerskie wzory.

Kolekcja Colour OrangeTubądzin

Monochromatyczny dobór barw

Nasz narząd wzroku jest wyczulony na kolory. To dlatego przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu barw do codziennego otoczenia, musimy upewnić się, że wybrane zestawienia nie są drażniące i dobrze wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Najczęściej opieramy się na dwóch schematach doboru barw: monochromatycznym oraz kontrastowym.

Kolekcja Colour Violet

Monochromatyczny zestaw barw jest dobrą propozycją, jeśli chcemy osiągnąć w pomieszczeniu harmonijny, wyciszający nastrój. Efekt ten uzyskamy łącząc ze sobą przeróżne odcienie tego samego koloru. Na zdjęciu prezentujemy łazienkę Colour Violet z kolekcji Colour marki Tubądzin. Realizuje ona właśnie ten sposób doboru kolorystyki: płynnie przechodzi z jasno-fiołkowego do zdecydowanych fioletów.

Efektowna łazienka dzięki zestawieniu jasnych barw

Kolekcja Colour Green Tubądzin
Taki sam efekt osiąga linia Carmine. Utrzymana w tym samym wzornictwie zmieni pomieszczenie w nieco bardziej agresywnym stylu. Przeciwwagę mogą stanowić dekory z delikatnym motywem kwiatowym, które na pewno będą pasować do łazienek kobiecych.

Monochromatyczność może także przejawiać się w jednej, kolorystycznej dominancie. Wybieramy jeden kolor i skupiamy się na odpowiednim zestawieniu drobnych elementów w obrębie tej właśnie barwy.

Kontrastowe barwy ścian i podłóg

Kolekcja Colour Yellow Green Tubądzin

Aby wprowadzić do pomieszczenia nieco więcej życia lub wyróżnić jeden z elementów, możemy wybrać barwy przeciwstawne. Uzyskany w ten sposób kontrast nada aranżacji dynamiki i energii, będzie przykuwał wzrok i sam w sobie stanie się ozdobą.

Kolekcja Colour Blackred Tubądzin

Do stworzenia takiej aranżacji można wykorzystać płytki podłogowe i ścienne z gotowych kolekcji – na zdjęciu wyżej prezentujemy Colour Yellow marki Tubądzin. Ciepłe odcienie żółci zostały tu skontrastowane z czernią i chłodną szarością. Na tej samej zasadzie skontrastowano czerwień i czerń w linii Black&Red (zdjęcie).

Wystarczy odrobina odwagi, pomysłu i kreatywności, aby stworzyć niebanalny wystrój wnętrza. Słoneczne lato jest odpowiednim momentem na wprowadzenie takich zmian.
Tags: , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz