Projektowanie Wnętrz na Facebook

Pokój dla dziecka/nastolatka – o czym warto pamiętać

Opublikowano: 23 czerwiec, 2013 Autor:

Funkcjonalność, trwałość, design – to trzy najważniejsze cechy, które powinny charakteryzować wyposażenie pokoju dziecka lub nastolatka. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę przy aranżowaniu tego pomieszczenia.

Avans pokój dziecięcy Helvetia MebleMeble do pokoju dziecięcego

Meble w pokoju dziecięcym powinny być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu. Projektantom sprzętu zależy także na designie, który dla nastolatków ma ogromne znaczenie. Z jakimi nowościami w tym sezonie powinni zmierzyć się rodzice, by odpowiednio zaaranżować przestrzeń dla swoich pociech?

Zarówno w pokoju pełnego energii przedszkolaka, ale i młodzieży w wieku szkolnym, miejsce na zabawę jest bardzo ważne. Powinno być na tyle autonomiczne, by dziecko czuło się w nim swobodnie, a dorosłym nie przeszkadzał bałagan. Duża ilość zabawek czy przyborów może powodować kłopoty związane właśnie z brakiem porządku. Rodzice powinni zatem postawić na pojemne regały, półki i komody. Nowe kolekcje zaskakują ciekawą, różnorodną kolorystyką frontów. To rozwiązanie tyleż efektowne wizualnie, co praktyczne, gdyż dziecko może nauczyć się porządku, układając określone przedmioty na półce o odpowiednim kolorze.

Avans pokój dziecięcy Helvetia MebleZaaranżuj kącik do nauki

Odpowiednie przygotowane biurko już od najmłodszych lat, uczy dzieci, że pewne czynności wymagają skupienia i odpowiedniego otoczenia. Wbudowane w stół do pracy szuflady pozwalają segregować przybory do malowania, wyklejania, liczenia, pisania, itd. Nowością w tym zakresie jest koncept marki Helvetia. Biurko Awans posiada wygodny blat, który można ustawić tak, by pracowało się najwygodniej, zmieniać jego położenie w zależności od oświetlenia czy innych potrzeb.

Avans - biurko - pokój dziecięcy Helvetia MebleSzafa na ubrania w pokoju dziecięcym

Często trudno pozbyć się za małych ubrań dziecięcych, zwłaszcza gdy są w nienagannym stanie. Wraz ze wzrostem dziecka ubrań przybywa i potrzebne jest coraz więcej miejsca. Duża, pakowna szafa, która pozwala pomieścić ciuchy malucha, jak i nastolatki, to nie lada wyzwanie. Kupując ją do pokoju dziecięcego nie warto przejmować się tym, że początkowo nie będzie zapełniona w całości. Z czasem ten stan rzeczy na pewno ulegnie zmianie. Warto także zwrócić uwagę na systemy zamykania drzwiczek i szuflad – czy są bezpieczne i praktyczne.

 

Urządzając pokój dziecka powinniśmy zadbać o każdy dodatek. Producenci mebli proponują np. stoliki nocne w komplecie do młodzieżowych łóżek. Taki element ułatwi dziecku dostęp do ulubionych książek, czytanych tuż przed snem. Dobre nawyki, kształtuje się od najmłodszych lat. Dlatego tak ważny w pokoju dziecka jest każdy szczegół jego aranżacji.

Tags: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2022 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz