Projektowanie Wnętrz na Facebook

Często organizujesz przyjęcia? Zadbaj o wypoczynek.

Opublikowano: 4 lutego, 2013 Autor:

Karnawał to okres pełen całonocnych zabaw. Część z nas wybiera wówczas imprezy klubowe, inni zaś wolą pójść do znajomych lub zaprosić gości do siebie. Podpowiadamy, jak zaaranżować salon na imprezę karnawałową.

Zestaw wypoczynkowy - ElementsUkład mebli wypoczynkowych w salonie

Atmosferę dobrej zabawy tworzą oczywiście goście, dobry nastrój możemy jednak zbudować jeszcze przed ich przyjęciem. Spiczaste papierowe czapeczki, kolorowe balony i serpentyny wydają się banalnymi dodatkami, ale choćby ze względu na podkreślenie wyjątkowego okresu karnawału można z nich skorzystać. Oczywiście z umiarem, tak by pomieszczenie nie straciło swego codziennego uroku.

Zestaw wypoczynkowy do salonu

Jeśli lubimy urządzać imprezy u siebie, warto pomyśleć jaki typ sofy najlepiej posłuży odpoczynkowi strudzonych całonocnym balem znajomych. Najlepiej zainwestować wówczas w mebel, posiadający jak najwięcej możliwości ustawienia, dzięki którym możemy uzyskać różnorodne kombinacje. Może to być np. narożnik, lub zestaw wypoczynkowy. Mogą one składać się z wielu modułów. Elementy kolekcji możemy wpasować zarówno w pomieszczenia kompaktowe, jak i w przestronne salony.

Zestaw wypoczynkowy Elements New LookMożliwości adaptacji

Modułowe zestawy są przydatne zwłaszcza, jeśli nie ograniczamy się tylko do przebywania w jednym miejscu. Można z łatwością dopasować je w taki sposób, by otoczyć ustawioną na środku pomieszczenia ławę czy też rozstawić szeroko po salonie, by wspólnie z gośćmi oglądać telewizję. Dzięki możliwościom adaptacji zestawy wypoczynkowe świetnie sprawują się także jako posłanie do przenocowania gości.

Zestaw wypoczynkowy - ElementsNie ograniczaj wolnej przestrzeni

Jeśli decydujemy się na zakup wielofunkcyjnego zestawu wypoczynkowego, musimy pamiętać, żeby poprzez instalację innych mebli nie ograniczać sobie możliwości korzystania z jego zalet. W salonie raz może stać kanapa oraz kilka puf, raz połączony w jedną całość narożnik lub podłużne czy nieregularne siedzisko.

Istotny jest odpowiedni dobór oświetlenia, tak by w żadnej możliwej konfiguracji osobom odpoczywającym nie zabrakło światła. Wszelkie lampy stojące na podłodze powinny być łatwe do przestawienia i podłączenia w innym miejscu. Lepiej także zrezygnować z dużego dywanu na rzecz mniejszych i łatwych do przesunięcia dywaników. Ciepłą atmosferę podczas wizyty gości podkreślą także poduszki. Jeśli nie używamy ich na co dzień, można schować je wewnątrz puf lub kufra sofy.

Zestaw wypoczynkowy - Elements New LookNa zdjęciach przedstawiamy możliwe konfiguracje zestawu wypoczynkowego z kolekcji Elements marki New Look.
Tags: , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz