Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

W stylu retro

{mosimage cw=100 ch=120 iw=100 ih=120} Ładne, bo ciepłe i rustykalne.

Jeszcze całkiem niedawno projektanci i kreatorzy, lansowali modę na zimne wnętrza ze szklanymi stołami i aluminiowymi dodatkami do mebli. To wysmakowane ale bardzo chłodne wnętrza.

–>

Powrót do korzeni czyli vintage.

Przynosimy ze strychu kredensy i komody po babci, szukamy na targach staroci i urokliwych drobiazgów z duszą. Nie trzeba wiele, by rustykalne klimaty wyczarować w całkiem współczesnym wnętrzu. Czasem wcale nie trzeba ustawiać ciężkich i wiekowych mebli i zatrudniać ekipy fachowców do zrobienia sufitów z drewnianymi belkami. Ciepłe i sielskie wnętrze mogą wyczarować dodatki i drobiazgi rodem z babcinej szafy lub całkiem współczesne bibeloty stylizowane na starocie.

{mosimage cw=150 ch=144 iw=150 ih=144} Tkaniny i koronki

Ważny jest odpowiedni dobór materiałów na zasłony, dekoracyjne poduszki czy inne ocieplające wnętrze dodatki. Możemy wykorzystać wykonane na szydełku firanki czy przepiękne dziergane lub haftowane serwety. Dzięki takim ozdobom do naszego wnętrza wniesiemy trochę stylu romantycznego.

{mosimage cw=157 ch=189 iw=157 ih=189} Co na ściany?

Na ścianach warto powiesić dekoracyjne obrazki przedstawiające owoce, kwiaty lub zioła. Takie obrazki dodają spokojnej i stylowej elegancji.

{mosimage cw=150 ch=150 iw=150 ih=150} Wiklina i rattan

W tego typu pomieszczeniach nie powinno zabraknąć wikliny lub rattanu. Mogą to być wiklinowe mebelki: konsole, kosze, krzesła lub przedmioty codziennego użytku: tace, koszyki na chleb czy kosze w których ułożymy bukiety z zasuszonych ziół i kwiatów. Kosze z kwiatami to stylowa i pachnąca latem dekoracja.

Parapet w kwiatach i ziołach

Na okiennym parapecie możemy ustawić mini ogródki z ziołami lub kwiatami. Plastykowe doniczki warto włożyć do ceramicznych lub glinianych osłonek ozdobionych kwiatowymi wzorami.

{mosimage cw=147 ch=196 iw=147 ih=196}

Zdjęcia pochodzą ze strony Galerii Unikalni.pl

Autorka pomaga pasjonatom, hobbystom, artystom i twórcom, w rozwijaniu swojego talentu i pasji tworzenia. Prowadzi internetową galerię z ręcznie robionymi i zdobionymi przedmiotami
1 KOMENTARZ

  1. http://www.kablewoplocie.pl
    Oferujemy Państwu kolorowe kable w oplocie idealnie zgodne ze wzorem przedwojennym. Przewód w oplocie jest idealnie zgodny z produktami przedwojennymi, a nie tylko je naśladuje. Produkowany jest na wyremontowanej oryginalnej maszynie z 1925 roku. Oplot stosowany jest do skonfekcjonowanych już przewodów w otulinie pvc. Kable retro w oplocie mają niewątpliwe własności dekoracyjne i mogą być stosowane do instalacji natynkowych oraz do renowacji starych radii, żyrandoli, lamp, kinkietów, AGD, RTV itp.

    Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie podjąć sie produkcji kabla w każdym kolorze, oplocie jedwabnym, 2 lub 3 żyłowym oraz zróżnicownym przekroju (maksymalny to 3.5 mm2). Minimalna ilość takiego zamówienia to 100m.

    Kabel vintage spełnia obowiązujące wymogi i może być używany we wszystkich urządzeniach elektrycznych zastępując kabel w otulinie pvc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *