Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Znudzony własnym home office? Wybierz coworkingową kawiarnię.

W ostatnich latach w Polsce wzrasta liczba zakładanych mikroprzedsiębiorstw. Większość z nich zatrudnia jedną lub dwie osoby i prowadzi działalność z domu. Alternatywą dla osób, którzy nie chcą dzielić przestrzeni domowej z pracą są coworkingowe kawiarnie.

Idea Hub

Praca w przestrzeni publicznej

W kawiarni dla osób pracujących można napić się kawy, przeczytać codzienną prasę, ale co najważniejsze, popracować i przeprowadzić spotkanie biznesowe. Przykładem jest powołany niedawno do życia Idea Hub działający na terenie łódzkiej Manufaktury. Miejsce łączy w sobie kawiarnię z przestrzenią coworkingową.

Tylko w tym roku w regionie łódzkim działalność rozpoczęło blisko 12 tys. firm, z czego prawie 75% to indywidualne działalności gospodarcze. Jak wynika z badania przeprowadzonego w lutym 2015 roku na próbie 300 osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, większość mikrobiznesów prowadzonych jest z domu. Posiadanie prawdziwego „home office” zadeklarowało prawie 60% ankietowanych. Prawie tyle samo przyznało także, że potencjalne rozmowy biznesowe odbywa wyłącznie w siedzibie kontrahenta.

Dla młodych przedsiębiorców brak dedykowanego miejsca do pracy, w którym mogą skupić się na zadaniu bądź spotkać z klientem to duża bariera w rozwoju firmy. Stąd pomysł, by stworzyć „coworkingową kawiarnię”, w której biurowy spokój czeka na każdego właściciela działalności. Główną część Idea Hub stanowi designerska przestrzeń do pracy przy komputerze. Każdy, kto jest klientem banku, może skorzystać z biurka zaopatrzonego w ładowarki do różnego sprzętu elektronicznego, dostępu do drukarki, bezpłatnego internetu oraz aktualnej prasy.

– „Dostrzegamy w Łodzi ogromny potencjał w rozwoju małych biznesów. To miasto rozpoznawalne w całym kraju jako „stolica” przemysłów kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi z niesamowitą energią do działania. Dlatego chcieliśmy dać im możliwość skorzystania z zaplecza biurowego oraz stworzyć przestrzeń do spotkań z partnerami biznesowymi czy kontrahentami. Te oferuje właśnie IdeaHUB. Oprócz otwartej przestrzeni coworkingowej, nasi klienci mogą również zarezerwować w pełni wyposażoną salę konferencyjną, w której znajdą wszystko, co niezbędne do prezentacji ich oferty czy pomysłu.” – mówi Agnieszka Paliński, dyrektorka łódzkiego Idea Huba.

Idea Hub to nie tylko darmowa przestrzeń do pracy, ale również miejsce dzielenia się wiedzą, skupiające lokalną społeczność przedsiębiorców podczas szkoleń i warsztatów.
2 KOMENTARZE

  1. Osobiście też jestem zmuszony urządzić home office z tym że do dyspozycji mam jedynie salon (małe mieszkanie). Dlatego szukam czegoś subtelnego co będzie można wpasować tak żeby nie rzucało się diametralnie w oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *